ZŠ JVM v Ostrově získala Status Bezpečná škola

Základní škola Josefa Václava Myslbeka získala jako první v České republice Status bezpečné školy.

Z rukou Tomáše Koníčka, zástupce vedoucího oddělení prevence kriminality a vnitřní bezpečnosti, odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR si převzal certifikát ředitel školy Martin Fous.

“ My jsme hlavně rádi, že ta norma, která vznikla k zabezpečení škol se aplikuje v praxi a tady u Vás v Ostrově jde i o to, že je tady ten bezvadný přístup pana ředitele to znamená, nejde jenom o tu techniku, ale hlavně jde o ten lidský potenciál a o to, že ten ředitel doopravdy i přes rodiče dokázal ta opatření realizovat“ zhodnotil zástupce vedoucího oddělení prevence kriminality MVČR Tomáš Koníček.

Slavnostní akt proběhl za účasti prezidenta Asociace bezpečná škola, která prověřuje bezpečnost škol napříč Českou republikou.

“ Důvod udělení tohoto certifikátu je skutečnost, že panu řediteli se podařilo skloubit technické zařízení, které implementoval s organizačním zařízením, takže škola dohromady i organizační a režimová opatření s technikou, vytváří vysoký bezpečnostní standard „, dodal prezident Asociace bezpečná škola Ing. Libor Sladký.

Status je platný do září 2018, kdy bude po roce nutné znovu zhodnotit, zda škola dodržuje vysoké principy bezpečnosti, tak jak jsou nastaveny.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov