Změny – Dům kultury

Taneční sál, malý divadelní sál, nové vstupní dveře, to je ve zkratce výčet změn, které v nejbližších dnech čekají Dům kultury.

Poměrně razantní úpravou prochází v těchto dnech kinokavárna, která byla dlouhodobě nevyužívána.

„Rádi bysme tady udělali malý multifunkční prostor, tak abychom mohli kinokavárnu využívat i jako divadelní sál nebo koncertní sál“ sdělil ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury.

Momentálně se zde připravuje podium, které se zvětšuje, následně se budou montovat světla a ozvučení. Samotná přestavba bude trvat cca 3 týdny a přijde na částku přibližně čtvrt milionu korun. Financována je z peněz naspořených ve fondu Domu kultury. První představení na malé scéně bude mít 3. května ZUŠ. Nově vzniklý multifunkční prostor budou využívat i divadelní spolky a uskupení a počítá se zde i s promítáním pohádek pro děti. Další změny se dotknou společenského sálu i dalších prostor.

„Plánujeme to, že vyměníme mobiliář DK staré stoly židle, které tady jsou opravdu 50 let, do konce roku za nové, tak abychom už měli v tom společenském sále lepší zázemí, rádi bysme přestěhovali současnou kancelář kabelovky Ostrov do lepších prostor, tak aby to bylo lepší jak pro obsluhu, tak pro návštěvníky Domu kultury řekl“ ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury.

V místech, kde dnes sídlí kancelář kabelové TV vznikne nová výstavní plocha, a  kancelář KT se přesune blíže ke vstupním dveřím. Největší změny dozná hlavní vstup do Domu kultury.

„Plánujeme, že vyměníme vstupní dveře do DK, jsme domluveni s památkáři, s městem Ostrov tohle bude financovat z fondu investičních příspěvků, který má DK taky k dispozici, jsou vstupní bránou do Domu kultury a jsou staré také 60 let, takže bysme rádi ty dveře vyměnili“ uvedl ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury.

Nové dveře budou osazeny izolačními dvojitými skly a přinesou velkou tepelnou úsporu.

„Plánujeme drobnosti, možná i v T–klubu rádi bysme se vrátili k nějaké kavárně nebo k nějakému zařízení, kde bysme mohli nabídnout občerstvení v rámci divadelních představení, v rámci kulturních akcí, které pořádáme v DK a poslední změna je změnou týdne, kdy si ostrovští mohou koupit jízdenky na autobusy i v neděli což můžou učinit v infocentru na zámku“  uvedl ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury.

Malá v uvozovkách kavárna by měla zhruba v polovině května vzniknout i v části Kláštera, kde by si návštěvníci v příjemném prostředí areálu mohli dát kávu.

„Bude to káva do ruky to uděláme jednoduše, dostanete kafe do ruky za nějaké drobné peníze, ten prostor není na tom Klášteře tak velký, abysme tam udělali kavárnu, ale bude to prodej s sebou“ sdělil ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury.

Nové využití má i prostor bývalé kavárny, ze které se už prakticky stal taneční sál. Nyní jej využívá taneční skupina Mirákl. Počítá se zde ještě se zakoupením speciální podložky a sál budou moci ke zkoušení využívat i další taneční soubory a skupiny.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov