Zlatý advent na Starém náměstí v Ostrově

Příjemná vánoční atmosféra panovala o zlaté neděli na Starém náměstí. V pořadí již druhý ročník Zlatého adventu přilákal před radnici desítky lidí.

Vánoční akci s názvem Zlatý Advent aneb Staroměstský advent v Ostrově pořádal v neděli 18. prosince již podruhé Občanský střelecký spolek Ostrov ve spolupráci s Domem kultury. Na návštěvníky, kteří sem v tento podvečer zavítali čekal bohatý doprovodný program.

„My jsme chtěli, aby se ostrováci potkali, aby se na chvíli zastavili a hlavně, aby si taky zazpívali hezké české vánoční koledy a vánoční písničky, to je takovým naším hlavním cílem. My jsme pro ně nabídli jako ostrostřelci nejenom bohatý program, ale také gulášovou polévku z naší nové polní kuchyně, svařák. Samozřejmě oboje zadarmo a já věřím, že na to budou všichni dlouho vzpomínat“, sdělil člen Občanského střeleckého spolku Ostrov Ing. Jan Bureš.

Vánoční atmosféru podkreslovalo mrazivé počasí a sněhové vločky, které se snášely z oblohy. Pil se svařák, punč a zpívaly se koledy. O další vystoupení se postaral nový amatérský divadelní spolek DIFadlo, který vznikl v prosinci 2016 a v současné době má tři členy.

“ Jsme si naplánovali pohádku, takový mini vánoční příběh, který v zásadě je o klukovi, který je pořád sám, což samozřejmě se v dnešním světě děje a chtěli jsme připomenout vlastně to, že je důležité přátelství a o tom ta pohádka měla být a doufáme, že byla“, vysvětlila členka divadelního spolku DIFadlo z.s Martina Novotná.

Členové divadelního spolku DIFadlo dříve působili a hráli společně s Ochotníky při DK Ostrov. V novém roce připravují pro širokou veřejnost nejen pohádky, animační programy, ale rádi by vyzkoušeli i něco vážnějšího. V rámci adventního programu byl po vystoupení děvčat z taneční skupiny Mirákl ozdoben vánoční strom drobnými dárky.

“ Je to takové zamyšlení nad tím, že je i spousta lidí, kteří o vánocích jsou sami nebo nemají na dárky a tak jsme vlastně si sami řekli, že nakoupíme nějaké dárky ne moc drahé. K tomu vánočnímu stromečku holky z Miráklu přivázaly dárečky, které jsou tak nějak trošku popsány, aby bylo tak trochu zřejmé co asi tak v nich je a kdo třeba nemá na vánoční dárky, tak si k tomu stromečku může přijít, takový dárek si vzít a dát si ho třeba pod vánoční stromeček“, dodal Jan Bureš.

Následovalo vystoupení Májových sluníček, pěveckého sboru ZŠ Masarykova a další. Mezi stánky s drobnými předměty, občerstvením a nápoji, přidal ruku k dílu i starosta Ostrova Pavel Čekan.

“ Jsem si dovolil teda uvařit nějaký guláš a k tomu jsme dávali svařené víno. My jak za svařené víno tak za ten guláš nějaké peníze bereme, ale ten výdělek kterej tady máme, tak bude vlastně na charitu a pravděpodobně dostane část toho výtěžku Oblastní charita tady v Ostrově, Dům pokojného stáří“, prozradil starosta města Ostrova Bc. Pavel Čekan.

Další část vytěžených peněz z tohoto dne poputuje i na kostel sv Michaela v Ostrově a v neposlední řadě také pro děti základní školy Krušnohorská. Slavnostní večer na Starém náměstí zakončil pěvecký sbor z Merklína.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov