Zimoplavci

První lednovou sobotu se konal již devátý ročník ledové koupele.

Proti minulému roku, kdy byl slunečný den, se letos museli otužilci poprat navíc i s deštěm.

Rozdíl byl velký, protože když bylo -17 venku a voda měla půl stupně tak to bylo fajn. Teď to bylo, tak nějak se to mezi sebou tlouklo a zábly ruce, konečky. Jinak je to dobrý. “ uvedl jeden ze zimoplavců.

Jak již víme z uplynulých ročníků, otužilce nezastaví žádné počasí. Ať jsou to mrazy nebo déšť. O pozitivních účincích a zdraví prospěšnému otužování, nemůže být pochyb.

„To je životní styl takhle se potápět a takhle si plavat. To musíte mít v krvi
a rozhodně je to přínos pro tělo “ sdělil Jiří Rambousek – spoluzakladatel tradice.

„V poslední době se snažíme provádět i takový výzkum, jako třeba jestli má zimoplavectví vliv třeba na redukční dietu a podobně, že se třeba doma před ponorem zvážíme a pak až příjdem domu, tak se zvážíme zase a zjistíme jestli jsme zhubli nebo ztloustli.“ dodal Jiří Král – spoluzakladatel – zimoplavec

„Bylo to adrenalinový. Bylo to dobrý. Vždycky je to dobrý, je tady skvělá parta lidí, jak říkal Rambousek, ten styl je prostě .. je to trošku recese, ta písnička do toho, takže všechno super“ řekla Zuzana Kováříková – zimoplavkyně

Jak nám prozradili organizátoři, akce vznikla na počest Františka Běhounka a jeho cesty na Severní pól. Proto ani tentokrát nemohla chybět Zimoplavecká hymna z divadla Járy Cimrmana ze hry Dobytí Severního pólu.

K zahřátí opět posloužil teplý svařáček, který ještě o kousek více podpořil dobrou náladu, která na místě, stejně jako v minulých letech, panovala.

 

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov