Zimní stadion v Ostrově bude mít nového provozovatele

Správa zimního stadionu v Ostrově přejde od nového roku spadat městský dům dětí a mládeže.  

Důvodem ke změně provozovatele je končící smlouva o pronájmu k 31. prosinci letošního roku současnému provozovateli.

„Od 1. ledna 2017 zimní stadion bude spravovat městský dům dětí a mládeže. Vznikne středisko pod domem dětí, mládeže“, uvedl neuvolněný místostarosta města Ostrov Mgr. Libor Bílek.

„Který bude fungovat podobně jako funguje naše ekocentrum ,to znamená, bude mít svého vedoucího pracovníka, ten k sobě bude mít své lidi  a ti se budou starat o provoz zimního stadionu“, prozradila ředitelka MDDM Bc. Šárka Märzová

Změna provozovatele nebude mít vliv na samotný provoz stadionu. Návštěvníci by neměli zaznamenat žádnou změnu. Pojede se podle stávajících pravidel, rozpisu ledu i ceny. To vše zůstane stejné až do konce letošní sezony, tedy do konce dubna.  Hlavním důvodem, proč si město vzalo stadion pod svá křídla, bylo zajištění zázemí a ledové plochy zadarmo pro ostrovské hokejisty a krasobruslaře

„Celkové náklady, které jsme dostali od současného provozovatele na stadionu, jsou 4,7 milionu korun, samozřejmě proti tomu stojí příjmy, takže celkově by to město mělo stát asi 2 600 tisíc“, sdělil Bílek.

Podle slov místostarosty je ještě potřeba z této částky odečíst každoroční příspěvek města ve výši jednoho milionu současnému provozovateli, a zároveň necelý jeden milion na podporu hokejového klubu HC Čerti.

„Budeme se snažit, abychom z toho zimního stadionu, co se týče příjmový stránky, získali co nejvíce peněz“ uvedl neuvolněný místostarosta města Ostrov.

Jednou z dalších variant úspor provozních nákladů je možná výměna osvětlení.

„Osvětlení je nevyhovující, jednak energeticky je už v současné době přežitý, takže já si myslím, že budeme schopný udělat nové osvětlení to znamená, udělat ledkové osvětlení a tím zpříjemnit ten provoz na tom stadionu“, řekl Libor Bílek.

S novým provozovatelem by se možná mohla veřejnost konečně dočkat i rozšíření hodin veřejného bruslení.

„Budeme chtít, aby veřejný bruslení bylo ve větší míře. Bude záležet na novým vedoucím, na paní ředitelce, aby tomu nějakým způsobem, až se samozřejmě tady trošičku rozkoukají, přijali nějaké stanovisko“, doplnil místostarosta Bílek.

„My samozřejmě víme, že o veřejné bruslení je velký zájem, ale protože přebíráme zimní stadion uprostřed sezony, tak zatím žádné změny neplánujeme, až  časem  uvidíme jak se služby na zimním stadionu rozjedou, a samozřejmě se nebráníme rozšíření hodin veřejného bruslení“, dodala Šárka Märzová.

Veškeré dění kolem zimního stadionu budeme i nadále sledovat a o všech aktivitách i novinkách Vás průběžně informovat.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov