Zazimování rekreačních objektů

S příchodem zimního období utichá život v rekreačních oblastech . V uvozovkách opuštěné objekty jsou mimo hlavní sezónu velkým lákadlem pro zloděje.

Vypáčené dveře, rozházené věci nebo ukradené pracovní náčiní či jiné cennosti, jsou noční můrou všech zahrádkářů a chatařů.

“ Zloději se orientují většinou na cenné věci, elektroniku, ale i také na potraviny, lůžkoviny a další věci „, sdělila mluvčí PČR Karlovarského kraje por. PhDr.  Zdeňka  Papežová.

Lidé by při zazimování zahrádek, chat nebo chalup na odlehlých místech neměli podcenit ochranu.

“ Bych určitě doporučila odvézt cenné věci a zkontrolovat veškeré přístupové cesty, jako jsou okna,nejen hlavní okna a dveře, ale i okna arkýřů, sklepení nebo různých místností „, poradila Zdeňka Papežová.

Majitelé by též neměli nechávat volně dostupné předměty jako jsou žebříky, sekery nebo různé nástroje v okolí objektů, díky kterým se pachatel snadno dostane do vnitřních prostor. Policie České Republiky již v letošním roce eviduje několik případů vloupání.

“ Dalo by se říct, že do každé desáté chaty se pachatelé vloupali, nicméně, je počet nižší, co se týká statistického výkazu, protože majitelé chat už si dávají na svůj majetek větší pozor“, řekla Papežová.

Obdobně je tomu i v zahrádkářských koloniích. Konkrétně v Ostrově jsou tyto lokality a to nejen v zimních měsících pod bedlivých dozorem Městské policie.

“ Každý rok s přístupem zimního počasí, vysíláme častěji své strážníky do zahrádkářských kolonií a využíváme zde i svého psovoda, který prohlíží tyto lokality“, uvedl velitel Městské policie Ladislav Martínek.

V případě zjištění vloupání do jakéhokoli objektu by jeho majitelé neměli jednat na vlastní pěst.

“ Pokud máme podezření, že se nám někdo vloupal do objektu nebo dokonce, že tam je, tak v žádném případě nedoporučujeme vstup do objektu, určitě volat policii 158, případně zvenku si vyfotit základní věci jako přístupovou cestu nebo zničené věci co jsou venku, ale do objektu určitě nevstupovat „, dodala mluvčí PČR Karlovarského kraje por. PhDr.  Zdeňka  Papežov.

Výši trestu v případě dopadení či odhalení pachatele určuje soud na základě vyčíslené škody či dalších prokázaných ztrát, které zloděj majiteli způsobil .

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov