Zahájení lázeňské sezóny v Jáchymově

Lázeňská sezóna je již v celé České republice v plném proudu. Lázně Jáchymov sezónu zahájili o uplynulém víkendu 27. a 28. května.

První sezóna začala v Jáchymově v roce 1906. Letos se tedy jedná již o 111 sezónu. Od roku 1992 se zahájení nese ve velmi podobném slavnostním duchu. Připraven je program plný kulturních vystoupení, ale i sportu. Tentokrát byl zorganizován cyklistický závod.

“ Jsme zkombinovali závod pro dospělé, což byl závod řekněme do vrchu hromadný tady na Nové město a pak jsme chtěli něco udělat pro ty návštěvníky a to nám přišlo ideální jako dětský závod „, vysvětlil generální ředitel Lázní Jáchymov MUDr. Eduard Bláha.

Pro malé závodníky byla připravena bezpečná trasa v parku.

Závod pro dospělé byl poměrně náročný a dovolit si ho mohli zdatní cyklisté. Celá trasa vedla do kopce. Ti nejlepší pokořili hranici 14 – 15 minut.

Kulturní program pamatoval na všechny věkové kategorie. Ti nejmenší si zaskotačili spolu s hudebním divadlem Hnedle vedle.

Ani tentokrát nechyběl alegorický průvod. Kromě horníků, bubeníků v něm mělo své zastoupení i vedení města, vedení lázní a samotní účastníci programu.

Došlo i na již tradiční odemykání sezóny a svěcení pramene. V průběhu odpoledne zazpíval i známý písničkář František Nedvěd a také jeden z účastníků populární soutěže Tvoje tvář má známý hlas Milan Peroutka. Zhruba měsíc, který strávil organizační tým na přípravách zahájení, přinesl své ovoce. Lidé, kteří si nenechali ujít zahájení, se dali počítat na stovky. Vše bylo navíc podpořeno krásným slunečným počasím a letošní sezóna se tak rozjela na plné obrátky.

 

Rubriky:  Kultura Zprávy
Region:  Jáchymov