Vytopená MŠ Halasova v Ostrově

Více než milionovou škodu napáchala voda v mateřské školce Halasova. Odstraňování následků havárie potrvá několik týdnů.

Příchod do zaměstnání byl pro pracovníky mateřské školy Halasova v pondělí 15. ledna velice nepříjemný. Místo poklidného startu pracovního týdne přišel šok.

“ Zjistili jsme, že školka je vytopená. Nahoře v patře praskla hadička u umyvadýlka a vytopila nás od stropu až po sklep. Všechny třídy zatopený, umývárky zatopený, dole v kuchyni potopa „, uvedla ředitelka MŠ Halasova Jolana Nečová.

Na místo byli povoláni hasiči k odčerpání vody ze zatopených místností. Voda bohužel v jedné třídě poničila veškerý nábytek. Vyřazeny musely být i některé hračky. Havárie však měla dopad i na samotný chod školky. Pro zhruba 90 dětí, které mateřinku navštěvují, bylo nutné zajistit náhradní hlídání.

“ Děti jsme po dohodě s ostatními řediteli mateřských škol umístili v dalších školách, takže každá třída je na jedný školce „, řekla ředitelka Nečová.

Společně s dětmi jsou ve školkách i jejich učitelky. Před zahájením oprav bylo potřeba celou budovu odborně prohlédnout, zda je v pořádku.

“ Hned po havárii, zde byly udělaný záznamy o škodách, to znamená, že jsme zde měli pojišťovací agenty, kteří nám vyčíslili v podstatě škody. Škoda na majetku stavební část je zhruba 800 tisíc a nábytku zhruba 400 tisíc. Proběhla kontrola statiky, byl zde statik, který vlastně zjistil, že školka je v pořádku „,sdělil  vedoucí odboru majetku města Ivan Vysocký.

Stavební firma se následně pustila do oprav. pracuje se zde téměř nepřetržitě, opravy probíhají ve všech zasažených třídách. Oškrábat bylo nutné omítky i zbytky starých podlah. V nejvíce zasažené třídě v přízemí musela být podlaha odstraněna až na štěrk. Udělaná bude nová litá podlaha. Ta však musí tvrdnout a schnout zhruba 28 dní. Pak přijde na řadu malování stěn a další kosmetické úpravy.

“ Tyhlensty práce budou probíhat předpokládá se do půlky až do konce března, kdy by měla být školka opět provozu schopná „, doplnil Vysocký.

“ Školka bude krásná, bude nová, bude čisťounká a děti a rodiče se můžou těšit na to, až jí zase otevřeme „, dodala Nečová.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov