Výstavba ve městě

Město Ostrov chce využít prostor na Jáchymovské ulici, v místech bývalé vlečky, k bytové výstavbě.

Bývalá vlečka od sebe odděluje staré a novém město. Jedná se o prostor, který svou rozlohou a umístěním, přímo vybízí k výstavbě nových domů a bytů.

„Asi dva možná tři roky zpátky byla akce, kdy studenti připravili projekt, jak oni by si představovali, oni nebyli vázaní žádnými žádnými jakoby omezeními, takže mohli bourat, mohli stavět co si vzpomněli a vedle toho paralelně architektonická kancelář v Chomutově připravovala zase nějaký odborný návrh a tam bylo zajímavé, že oni se v jednom bodě potkali“ uvedl Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrova.

Návrhy se potkaly v propojení bodu křižovatky Jáchymovská, Hlavní přes Družební ulici, kolem NG Elektro k zámku, čímž by se ještě více rozvolnila doprava z již zklidněné Jáchymovské ulice.

„Umožnila by tahleta propojka využít další prostory, které jsou volný právě v tom prostoru za zámek, NG elektro bývalá truhlárna, ostrovští to budou znát, takže ty plochy pro tu budoucí výstavbu je poměrně dost a je tam jak velká plocha pro opravdu velké objekty městské objekty tak pro menší bytové domy“ sdělil Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrova.

V současné době se tedy město drží již zmíněné studie od architektonické kanceláře a zároveň se pracuje i na dalších stupních projektové dokumentace.

„Abychom mohli opravdu jakoby postupovat odborně a přesně, tak potřebujeme geodetické zaměření, abychom už kreslili, abychom přesně věděli komu patří který pozemek, abychom přesně věděli, kde může vést chodník, kde může vést silnice, kde můžou vést inženýrský sítě“ doplnil Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrova.

Následně bude zhruba v červnu celý záměr města představen veřejnosti, aby se nestalo, že se vše dozví, až když přijedou bagry a náklaďáky. Jasno už má vedení města i po finanční stránce.

„My plánujeme nějakou kombinaci vlastních investičních prostředků, s prostředky od státu, teďka se v médiích objevila aktuální informace, kde stát vyhlásil nový program na podporu bydlení, oni teda mluvili o sociálním bydlení, ale zaznělo tam i že třeba města potřebují pěkný byty pro učitele, pro doktory, takže peníze od státu, snad Evropská banka bude půjčovat nějaké peníze na bydlení a soukromí investoři“ dodal Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrova.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov