Výstavba nových bytů v Hroznětíně pokračuje

Výstavba nových malometrážních bytů pro rodiny s dětmi a seniory v Hroznětíně si již vyžádala téměř 7 milionů korun.

V budově bývalého internátu, v Západní ulici v Hroznětíně realizuje v současné době stavební firma výstavbu devatenácti bytových jednotek. Demoliční práce zde započaly v květnu roku 2017.

“ Město Hroznětín tuto stavbu hradí ze svého rozpočtu, máme schválenej úvěr ve výši 15 milionů korun „, řekl starosta města Hroznětín Martin Maleček.

Dokončeny byly už veškeré inženýrské sítě. Budova byla osazena novými okny a vchodovými dveřmi, zastřešena a vnitřní prostory se dočkaly betonových podlah.

“ Pokračujeme momentálně ve vnitřních prostorách, takže dělají se příčky, zároveň vnitřní rozvody kanalizace, vody, topení a elektřiny „, vysvětlil Maleček.

Bytové jednotky o velikostech 1 až 3KK mohou mladé rodiny s dětmi, mladí lidé, kteří se chtějí osamostatnit či dokonce senioři získat na základě řádně podané přihlášky, podmíněné trvalým pobytem na území Hroznětína.

“ V současný době evidujeme žádosti na přidělení bytových jednotek, máme zhruba kolem 50 žadatelů „, dodal starosta města Hroznětín Martin Maleček.

Projektový plán počítá i s několika parkovacími místy. Veškeré stavební práce budou dokončeny v září. Nájemníci by se mohli do nových domovů podle starosty Malečka nastěhovat ještě do konce letošního roku.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín