Výlov rybníku

Kapři, amuři a líni byli k vidění i zakoupení při výlovu rybníku za bývalou pekárnou, který pravidelně každý rok na konci října pořádá Český rybářský svaz Ostrov.

Od časných ranních hodin se to v sobotu 28. října na boreckém rybníku, hemžilo nejen rybami, ale také více jak desítkou rybářů a dalších dobrovolníků. Proběhl tady tradiční výlov, pod vedením hospodáře rybářského svazu Lumíra Pály. Za dopoledne si více jak 28 metráků kapra odvezla místní organizace rybářského svazu Karlovy Vary.

“ Další ryby tady byly Amuři, velký Amuři, těch bylo metrák, pak je tu lín, ten je velmi dobrá ryba. Ostrovští občané už zjistili co to je za dobrotu, těch se vylovilo metrák no a prakticky ho rozkoupili občané jako delikatesu „, vysvětlil hospodář Českého rybářského svazu Ostrov Lumír Pála.

Podle slov Lumíra Pály si pokaždé při výlovu rybníka karlovarská organizace vylovené ryby koupí, aby mohla zarybnit svůj revír. Deváťák nyní bude nějak dobu odpočívat.

“ Tenhleten rybník bude zhruba měsíc bude bez vody nebo na strašně malý hladině, protože musí se to dno trošku konsolidovat, vysušit „, řekl Pála.

Následně bude rybník napuštěn na plný stav, aby na něm bylo v zimě možné bruslit.

“ Na jaře se akorát sem přiveze plůdek, což je malej kapřík , pak se o něj musíme celej rok starat no, aby aspoň narostl jako letos „, prozradil hospodář Českého rybářského svazu Ostrov.

Problémy, které sužovaly některé rybářské revíry po celé České republice a rybáři avizovaly zdražení ryb, se Ostrovu vyhnuly.

“ My máme vodu takzvaně v ruce, tudíž máme přívod vody z jáchymovskýho potoka, tak ty problémy který byly na Moravě a ve Vysočině, kde měli sucho a i rybníky prostě museli lovit mimořádně nebo i úhyny, tak tady to nehrozí „, dodal Lumír Pála.

Díky tomu si bylo možné za symbolickou cenu zakoupit čerstvě vylovenou rybu a na místě si jí nechat i očistit.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov