Výlov boreckého rybníka

Letošnímu výlovu rybníka zvaného Velký Borek počasí moc nepřálo, i přesto v kádích nakonec skončilo několik metráků ryb.

Desítky rybářů v gumových pláštích a vysokých botách časně zrána v sobotu 22. října roztáhli sítě a vydali se do studeného bahna vypuštěného rybníka, aby naplnili kádě na břehu metráky ryb. Výlov rybníka pořádal i v letošním roce ostrovský Český rybářský svaz, pod vedením hospodáře Lumíra Pály.

„Na podzim musíme lovit, protože v létě to nejde a vlastní přírůstek máme přes celou sezónu. Na jaře nasadíme a na podzim slovíme. Tyhle ryby co vidíte za mnou, tak ty přijdou do Velkýho rybníka, což je dalovickej potok č.2,“ prozradil hospodář Českého rybářského svazu Ostrov Lumír Pála. 

Další ryby byly rybářskou organizací odvezeny do březovské přehrady. Samotnému výlovu rybníka předchází vypuštění vody. To trvá necelý měsíc. Během sobotního dopoledne vylovili rybáři přibližně  43 metráků kapra, 350 kg lína, 30 amurů, 10 velkých štik a zhruba 600 kg malých plůdku kapříků z přirozeného výtěru nasazených ryb. Nyní zůstane rybník zhruba 2 měsíce vypuštěný, z důvodu okysličení dna a uhynutí plevelných ryb. Následně ho rybáři začnou postupně připravovat pro novou násadu a naplňovat vodou.

„Ryby, který budeme nasazovat příští rok na jaře máme z vlastního chovu, protože to jsou kapři, štiky, kterej se nám vede a jsou z našeho chovu z komorovejch rybníků,“ doplnil hospodář Pála.

Na letošní výlov rybníku zavítaly i za deštivého počasí desítky lidí. Zájemci z řad veřejnosti si tu tradičně mohli rybu zakoupit a odnést si jí domu již vykuchanou nebo živou.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov