Výlety do Ostrova

Za krásami minulé i současné doby se mohou nejen milovníci historie vypravit v rámci projektu Výlety do Ostrova i v zimních měsících.

Jak se žilo lidem i významným osobnostem v Ostrově, v době bronzové, za éry Keltů, Germánů, ale i Slovanů, přiblíží veřejnosti projekt s názvem Výlety do Ostrova, který v letošním roce vstupuje již do čtvrté sezóny. Okruhy nabité historickými příběhy si lze projít po celý rok.

„V zimních měsících můžou navštívit v podstatě všech šest našich prohlídkových okruhů s tím, že standardně vypisujeme čtyři. Od hodinového okruhu, který je okruh číslo jedna, kde se zabýváme zámeckým parkem v době kdy byl osmým divem světa, okruhu druhého, kdy vlastně řešíme život prostých lidí ve středověkém městě, to je velmi pěkné“, vysvětlil autor projektu Výlety do Ostrova Milan Jandourek.

Ve třetím okruhu bude zájemcům poodhalena historie nového města Ostrova, které je označováno jako světový unikát. Následně jim bude ve čtvrtém okruhu odtajněna krása tohoto místa zhruba od roku 1000 let před naším letopočtem až do roku 1920. Všechny pořádané okruhy jsou časově rozlišeny.

„Hodinové okruhy trvají většinou hodinu až hodinu a půl, protože se většinou trošku protáhneme, s tím, že část času trávíme v interiérech. Stejně tak i ty další okruhy část času jsou tráveny v interiérech, částečně v exteriérech. Je-li teplota jako například dnes kolem -10 stupňů, v tu chviličku je lepší se obléknout skutečně dobře“, řekl Milan Jandourek.

Další okruhy jsou časově náročnější a trvají zhruba 2,3 a 4 hodiny. Výlety do Ostrova jsou určeny prakticky komukoli, kdo má rád historii a chtěl by se dozvědět nějaké zajímavosti z našeho města.

„Výlety do Ostrova jsou určitě zážitek nejenom pro dospělé návštěvníky, ale dokonce máme i některé okruhy metamorfované na požádání i pro děti. V každém případě jak dětské skupiny tak dospělé mají možnost prostě se s námi domluvit v případě na nějaké drobné úpravě. S tím, že naše okruhy jsou dimenzovány tak, že dokonce i maminky s malými dětmi i s kočárkem s námi můžou jít“, doplnil Milan Jandourek.

Na prohlídky provozované po celý rok, se lze objednat na internetových stránkách www.vyletydoostrova.cz , kde jsou přehledně uvedena data, časy a prohlídkové trasy nebo na tel. čísle 723 113 509. Z důvodu omezených míst na vypsané okruhy  je lepší se objednat předem. Pro skupinu 10 a více zájemců  je možné po dohodě s průvodcem vypsat termín na míru.

 

Rubriky:  Kultura Zprávy
Region:  Ostrov