Výlety do Ostrova

Na Výlety do Ostrova, které v letošním roce vstupují již do čtvrté sezóny, mohou zavítat nejen dospělí, ale i děti. Pro ně jsou připraveny speciální okruhy, které hravou formou podhalují krásy minulé i současné doby našeho města.

V letošním roce zavítalo na Výlety do Ostrova v rámci šesti prohlídkových okruhů již více jak 500 dětí. Okruhy, které dětem poodhalí nejen krásu našeho města, jsou připraveny pro různé věkové kategorie.

“ Jedna věková kategorie jsou v podstatě děti od věku 5,6 let , čili vlastně předpřípravka mateřské školy, další jsou metamorfované zhruba na první stupeň, další pro děti starší jak druhý stupeň, tak střední školy. Takže připravujeme programy pro veškeré věkové kategorie, tak aby to vyhovělo buď doplnění vzdělání ve škole nebo aby jim to rozšířilo obzory „, vysvětlil autor projektu Výlety do Ostrova Milan Jandourek.

Na dva okruhy nabité historickými příběhy  přišly děti z přírodovědného příměstského tábora realizovaného Ekocentrem.

“ Okruh první, kde se budeme věnovat v podstatě ostrovskému parku, když byl osmým divem světa, když vlastně tady vládly jeden z nejbohatších lidí ve střední Evropě, období kdy se tady střídaly neobyčejné ekonomické toky a zároveň neobyčejný útlak obyčejných lidí „, prozradil Jandourek.

Ve druhém prohlídkovém okruhu byla dětským účastníkům poodhalena například problematika prostých lidí ve středověkém městě, včetně toho, jak v Ostrově lidé žili, čím se bavili, co jedli a pili. Děti se zapojovaly do vyprávění průvodce, a aktivně na kladené otázky z historie, odpovídaly.

Anketa

“ Dozvěděl jsem se, že ten znak Ostrova, že tam je unikátní, že tam má takový dvě veverky „.

“ Dozvěděl jsem se, že ostrovská historie je mnohem zajímavější než ta karlovarská „.

“ Já vůbec nevěděla, že Ostrov je tak důležitej, jako tak zajímavej. Já myslela, že je to jenom malý městečko na kraji Česka „.

“ Líbilo se mi moc a dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí „.

Podle nadšení v dětských tvářích bylo vidět, že si okruhy děti užily a načerpané informace o historii města si zapamatují a třeba je i využijí při studiu.

“ Máme velikou radost, protože většinou komunikují velice příjemně, velmi dobře a dokonce zpětné vazby od paní učitelek nám říkají a to dokonce s několika měsíčním zpožděním, že na to děti ještě stále vzpomínají „, zhodnotil Milan Jandourek.

Prohlídkové okruhy pro školy jsou doplňovány i dalšími aktivitami pro odlehčení, jako jsou kreativní dílny v ostrovském Letohrádku, prohlídka Ekocentra a další.

“ Karlovarský kraj pro letošní rok podporuje Výlety do Ostrova dokonce tím způsobem, že v rámci roku Baroka, školám z Karlovarského kraje zajišťuje dopravu zdarma, což je velikánský bonus „, dodal autor výletů do Ostrova Milan Jandourek.

V rámci prohlídkových okruhů navštíví děti i zajímavá místa města jako Galerie Letohrádek v zámeckém parku, kostel sv. Michaela u starého náměstí, Palác princů a další. Veškeré informace o projektu Výlety do Ostrova jsou dostupné na internetových stránkách, kde jsou přehledně uvedena data, časy a prohlídkové trasy.

 

Rubriky:  Kultura Zprávy
Region:  Ostrov