Vyhlášení výsledků soutěže Ukaž svůj talent a zahájení 48. FOH

V neděli 9. října se uskutečnilo finále soutěže Ukaž svůj talent, které zároveň odstartovalo 48. ročník dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana.   

Do soutěžní přehlídky se mohly přihlásit talentované děti z celého Karlovarského kraje ve věku od 8 do 15 let. Soutěžit mohli jednotlivci i kolektivy. Záštitu nad soutěží převzal hejtman Karlovarského kraje Martin Havel. Celkem deset soutěžících se utkalo o přízeň odborné poroty, ale nově i poroty divácké. Tančilo se, zpívalo, skládalo se origami a své zastoupení mělo i sportovní odvětví.  

Vybrat ty nejlepší ze všech zúčastněných, měla za úkol porota v krátké přestávce, kterou mezitím vyplnili svým hlasováním diváci. Nakonec, přes těžké rozhodování, byla oceněna pětice těch nejlepších.

Pro všechny soutěžící byla připravena sladká odměna a upomínkové předměty. Celým odpolednem bravurně provázel ostřílený moderátor Richard Langer, který napjaté okamžiky náležitě odlehčil. Finále bylo možné sledovat v internetovém živém přenosu a celý záznam je k dispozici ve videoarchivu kabelové televize.     

Ve večerních hodinách se vydal Ostrovem, stejně jako v loňském roce, lampiónový průvod, který už neodmyslitelně patří k dětskému festivalu. V jeho čele tentokrát kráčel Karel IV. se svou chotí a doprovodem. Průvod přivedl stovky lidí na Mírové náměstí, kde pro ně byla připravena světelná show.

Ani tentokrát nechyběl ohňostroj podpořený pohádkovými melodiemi.

Filmový týden pokračoval v pondělí 10. října slavnostním zahájením v Domě kultury, kam se pomalu začali sjíždět pozvaní hosté i představitelé soutěžních snímků. Jak vše dopadlo a jaký festival byl, uvidíte v příštím zpravodajství.  

Rubriky:  Kultura Zprávy
Region:  Ostrov