Volejbal – základní školy

Asociace školských sportovních klubů pořádá pro školy Karlovarského kraje několik sportovních soutěží během školního roku. Jednou z nich je také volejbal.

Volejbalový turnaj v rámci AŠSK probíhal v rámci sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství. Jedná se o oficiální název celoroční soutěže ve školním roce a soutěží se ve florbalu, házené, basketbalu, minikopané, volejbalu, plavání a Poháru rozhlasu v atletice. Okresní kolo ve volejbale bylo uspořádáno na ZŠ Masarykova ve dnech 9. – 10. dubna.

„Dnešní den se u nás v tělocvičně hraje okresní finále ve volejbalu chlapců a stejná akce se bude pořádat i zítra, zítra budou hrát děvčata. Takže je tu 6 nejlepších volejbalových týmů okresu Karlovy Vary“ – uvedl Karel Daníček – pořadatel.

Vzhledem k tomu, že rok od roku školních týmů ubývá, letos neproběhla základní kola a rovnou se hrálo okresní finále, kterého se zúčastnila pořádající ZŠ Masarykova, Gymnázium Ostrov, 3 karlovarské školy: ZŠ Krušnohorská, ZŠ Poštovní, ZŠ Šmeralova a ZŠ Žlutice.

„Hraje se o medaile, o diplomy a samozřejmě dvě první družstva postoupí do krajského finále. Všechny týmy se setkají se všemi, to znamená každý s každým. Hraje se na dva sety do 25 bodů, v případě rovnosti se hraje zkrácený set do 15 bodů“ – řekl Karel Daníček – pořadatel.

Všechna družstva odehrála celkem pět utkání. Na 1. místě se umístila a zlaté medaile vybojovala pořádající ZŠ Masarykova, která zvítězila ve všech utkáních. Druhé místo obsadilo ostrovské gymnázium a na třetím místě se umístila ZŠ Poštovní Karlovy Vary. Gympl a Poštovní dosáhli stejného počet bodů, o pořadí rozhodovalo celkové skóre. K naší radosti se v krajském finále chlapců utkají dvě ostrovské školy.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov