Volejbal junioři

V neděli 13. ledna odehráli junioři Volejbalu Ostrov 15. a 16. kolo na domácím hřišti v hale u gymnázia. Do Ostrova přijel těžký soupeř z Kladna.

Ostrovští volejbaloví junioři pod vedením trenérů Milana Bicana a Miroslava Křížka mají skvěle rozjetou sezónu. V polovině soutěže jsou v čele tabulky 1. ligy.

„Máme ji rozběhnutou výborně, jsme na 1. místě a právě dneska hrajeme o 1. místo se soupeřem z Kladna. Já jsem klukům nastavil, že chceme vyhrát soutěž a jít do baráže o extraligu. Řekl Milan Bican – trenér

Dopoledne se odehrál velmi vyrovnaný zápas, který také díky posilám z VK Karlovarska vyhráli domácí 3:1.

„Máme tady 5 ostrovských hráčů, nejlepší z nich je samozřejmě Tomáš Petrák, který hraje za áčko VK Karlovarsko. Pak tady dneska máme dvě posily, jeden je Džavoronok, to je reprezentant národního mužstva a pak tady máme Vašinu, který přišel z Ostravy.“ Dodal Miroslav Křížek – trenér

V prvním setu sice vyhráli hosté z Kladna 25:23, pak už úřadovali domácí a vyhráli všechny tři sety. Odpolední zápas byl ještě zajímavější, ostrovští si už museli poradit bez dvou posil Džavoronoka a Vašina. Trenéři i hráči měli jasný cíl, zvítězit i v druhém zápase. Ve skvělém a vyrovnaném zápase, za podpory fanoušků vyhrál Ostrov 3:1. V prvním zápase byli nejlepšími hráči Vašina a Džavoronok, ve druhém zápase patřil k nejlepším Tomáš Petrák na postu libera a Jakub Karpíšek. Po 16. kole  je Volejbal Ostrova v čele tabulky juniorské 1. ligy se 45 body, na druhém místě je Kladno, které ztrácí na Ostrov už 11 bodů, 3. Orion Praha ná bodů 32.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov