Veřejné osvětlení ve městě

Dožilé sloupy veřejného osvětlení ve městě prochází postupnou výměnou.

V katastru města je rozmístěno zhruba 2100 světelných míst, ze kterých čeká ještě přibližně 2/3 výměna.

“ Můžeme to rozdělit vlastně na dvě takový fáze výměny veřejného osvětlení, ta první fáze probíhá při revitalizaci ulic, kdy součástí revitalizací je kompletní výměna veřejného osvětlení „, vysvětlil vedoucí Odboru správy majetku města Ivan Vysocký.

Jako další jsou měněny sloupy veřejného osvětlení, které jsou vedeny v databázi odboru jako zastaralé. Jedná se o skutečně staré betonové lampy, které mají v uvozovkách to nejlepší již dávno za sebou a mnohdy představují i nebezpečí pro své okolí.

“ V současný době jsme, se nacházíme na Tylově ulici, kde probíhá výměna dožilých veřejných osvětlení za nové 6:54:16 bude zde instalováno devět kusů nových sloupů. Tato výměna tohoto veřejnýho osvětlení vychází zhruba na 270 tisíc korun včetně ů, prozradil Vysocký.

Nová svítidla splňují samozřejmě daleko lepší parametry než stará. Podle slov vedoucího odboru s upozorněním na staré, ale také nefunkční lampy může pomoci i veřejnost.

“ Dostáváme upozornění i na odbor, že někde nějaká lampa nesvítí, takže přijede odborná firma, zhodnotí stav lampy, zjistí příčinu a provede odstranění závady „dodal Ivan Vysocký.

Město má každoročně vyčleněnu z rozpočtu částku ve výši 3,5 milionu korun, ze kterých jsou opravy, údržba a výměny sloupů veřejného osvětlení hrazeny.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov