Velký den bezpečnosti

Na dni bezpečnosti se veřejnosti opět představily složky Integrovaného záchranného systému.

Prezentace práce hasičů, Policie ČR, Městské policie i Vězeňské služby se uskutečnila v pátek 26. dubna na Mírovém náměstí.  Návštěvníci mohli vidět jejich techniku a vybavení a nechyběly také ukázky z praxe.

„Veřejnost může dneska vidět ukázku naší zásahové techniky, kterou vlastníme, a můžou vidět ukázku hašení jedlých tuků, jak se správně hasí anebo i nehasí, můžou si prohlídnout techniku, můžou se do ní sednout, posadit a můžeme jim ukázat vlastně to, co je zajímá“ řekl Oldřich Palas, velitel Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Ostrov.

Na své si přišly především děti, pro které byly na jednotlivých stanovištích připraveny tematické soutěže a hry. Mohly si vyzkoušet také střílení na terč nebo si vytvořit vlastní výrobek ve výtvarné dílně. K vidění byla také veškerá technika.

„Jako každoročně ukazujeme v rámci Dne bezpečnosti policejní techniku, vybavení. Máme tady samozřejmě jak dobovou policii, současnou, tak i minulou z první republiky, jinak samozřejmě tady poskytujeme pro děti různé omalovánky a hry za nějakou sladkou odměnu si můžou děti udělat i nějaký ten otisk prstu“ uvedl npor. Mgr. Martin Filip, Obvodní oddělení Policie ČR Ostrov.

Policie divákům představila také ukázku práce zásahové jednotky při zadržení pachatele, který proti policistům použil střelnou zbraň.

Další ročník Velkého dne bezpečnosti proběhl za hojné účasti návštěvníků.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov