Vánoční strom v Ostrově

První adventní neděle letos připadla na 3. prosince. Stejně jako v uplynulých letech proběhlo ve večerních hodinách slavnostní rozsvícení vánočního stromu, které si nenechaly ujít desítky lidí.  

Po úvodním hudebním vystoupení se slova ujal páter Marek Bonaventura Hric. Následně už nic nestálo v cestě rozsvícení stromu za společného odpočítávání starosty města a dětí i rodičů.

“ Když je ten advent a příprava na vánoce tak co přát šťastný, veselý a požehnaný svátky. Vánoce jsou o tom, nejenom o Ježíškovi, ale o tý svatý rodině, ta rodina vlastně v těch chudých poměrech je šťastná, že je spolu a to si myslím, že je ten hlavní odkaz, ta ucelená funkční rodina „, řekl  starosta města Ostrova Ing. Josef Železný.

Čas strávený společně je tím nejkrásnějším obdobím. Potvrdila to i vánoční atmosféra, která panovala na Mírovém náměstí. Popovídat si s přáteli, dát si něco dobrého nebo si koupit jmelí, či drobný dárek bylo tím nejlepším řešením. A to i přesto, že v letošním roce je adventní období vůbec nejkratší, jaké může být.   

“ Advent začíná čtvrtou neděli před vánocema a někdy to vychází na celé čtyři týdny, letos má celkově tři týdny, protože čtvrtá neděle adventní vychází na Štědrý den, dopoledne slavíme ještě advent, večer už slavíme vánoce „, vysvětlil  farář Marek Bonaventura Hric.

Rozzářené dětské oči toužebně vyhlížely nebeského pošťáka, který měl ten večer tu nejdůležitější úlohu, převzít dopisy pro Ježíška. Sešlo se jich tolik, že naplnily pošťáckou brašnu až po okraj. Teď už nezbývá nic jiného než si adventní čas naplno užít.

“ Advent vnímáme jako půst, přitom je spíš obdobím radosti a tak přeji všem v našem městě, aby prožívali tu radost z toho, že se blíží ten vánoční čas, že se blíží svátky, kdy lidé prožívají vzájemné obdarování, říkáme Ježíšek přinese dárky, ale je důležité, že tím největším darem, když to řeknu farářsky od boha, jsme vlastně my vzájemně jeden druhému, přeji tedy, aby ta radost adventu připravila půdu pro to obdarovat se navzájem „, dodal farář.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov