Vánoční strom a výzdoba ve městě

Ostrov se pomalu připravuje na první adventní neděli 27. listopadu. Své místo má již i vánoční strom na Mírovém náměstí.

Město má pravidelně každý rok několik nabídek od lidí, kteří mají na zahradách či pozemcích stromy, jež svým vzrůstem či zdravým nevyhovují okolí. Tentokrát se ozdobou náměstí stal přibližně 25 letý smrk, který byl pokácen u základní školy Myslbekova.V podstatě zdravý strom bohužel svou výškou a kořenovým systémem ohrožoval jak bezpečnost chodců, tak žáky navštěvující přilehlou školu.

„Musíme si i uvědomit, že některé ty stromy přerůstají i úmysl toho, kdo je kdysi vysadil a oni vlastně nám komplikují trošku život i v tom, že nám poškozují nejenom cesty, ale poškozují i sítě, které jsou pod těmi stromy“, vyvětlil starosta města Ostrov Bc. Pavel Čekan.

Poměrně náročná přeprava stromu, včetně pokácení, seříznutí na potřebnou výšku přibližně 11 metrů a instalace přišla městský rozpočet na zhruba 40 tisíc korun.

„Vánoční smrk na Mírovém náměstí bude ozdoben světelným led řetězem s 5 500 světýlky, koulemi a dalšími ozdobami“, sdělila tisková mluvčí MÚ Ostrov Zdeňka Newiaková.

Slavnostně rozsvícen bude 27. listopadu po 17. hodině. Své výzdoby se dočká i Staré náměstí a ostrovský zámek.

„Stromeček přibližně 7 metrový bude vztyčen také na Starém náměstí, ten bude ozdoben tradičně a třetí strom bude ve Dvoraně ostrovského zámku ten je umělý, přibližně 4 metry vysoký“, doplnila Zdeňka Newiaková.

V prvním adventním týdnu bude také rozsvícena výzdoba na Staré radnici v podobě 25 světelných led řetězů s rampouchy. Vánoční atmosféru doplní 36 světelných prvků instalovaných na sloupech veřejného osvětlení na Hlavní třídě a části Masarykovy a Krušnohorské ulice.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov