Ustavující Zastupitelstvo Zasedání

Starostou města Ostrov byl na ustavujícím zasedání zastupitelstva města zvolen Jan Bureš. Místostarosty se stali Marek Poledníček a Jitka Samáková.

Ustavující Zasedání Zastupitelstva města proběhlo ve čtvrtek 15. listopadu od 13 hodin. Nové složení 21 zastupitelů je dáno výsledky říjnových komunálních voleb. V úvodu jednání, tak museli všichni složit slavnostní slib.

Samotné volbě starosty a místostarostů předcházela poměrně rozsáhlá diskuze. Řešilo se především působení jednotlivých členů vedení města jako uvolněných nebo neuvolněných. Přes všechny námitky nakonec zůstalo u návrhu koalice složené ze stran ODS, ANO 2011, Ostrováci.cz a ČSSD. Starosta města a druhý místostarosta budou na svých postech působit jako neuvolnění. Volba starosty i místostarostů byla tajná. Starostou města byl zvolen Ing. Jan Bureš. Z platných 19 hlasovacích lístků, o tom rozhodlo celkem 14 hlasů.

„Je to velmi zodpovědná a náročná funkce a toho jsem si dobře vědom, osm let jsem starostu dělal, takže určitá určité přirozené rozpaky tam samozřejmě jsou, ale myslím si, že město Ostrov je v dobré kondici, a že se všechno bude dařit dobře, tak práce starosty stejně jako třeba krajského radního nebo ministra nemá časové ohraničení člověk je ve funkci 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, stejně tak je to samozřejmě u starosty, jiná věc jsou určité hodiny, které které tráví třeba na úřadě moje představa je taková, že zhruba polovinu týdne bych chtěl trávit zde na městském úřadě, druhou polovinu na krajském úřadě samozřejmě plus k tomu ještě jsou i soboty neděle jsou i večery“ sdělil Ing. Jan Bureš – starosta města Ostrov.

Prvním místostarostou, který bude jako jediný člen vedení města, působit na své pozici jako uvolněný, byl zvolen Ing. Marek Poledníček.

„Já bych chtěl především poděkovat a to nejenom koaličním zastupitelům, ale i těm ostatním schválně neříkám opozičním, protože těším se na spolupráci se všemi zastupiteli, chtěl bych poděkovat takhle na kameru ještě všem voličům za podporu, na práci místostarosty se těším, mám spoustu nápadů jak pomoct našemu městu, jsem všeobecně známý tím, že se zabýváme propagací města Ostrova, cestovním ruchem, kulturou, ale určitě jako první místostarosta budu mít na starost i celou řadu dalších důležitějších věcí, těším se na to kontakt s lidmi, je vždycky obohacující, tak doufám, že to všechno společně zvládneme“ řekl Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrov.

Druhou pozici neuvolněného místostarosty zaujala Ing. Jitka Samáková. Ani ta není v politice, ani v zastupitelstvu města vůbec žádným nováčkem.

„Na tu práci těším, já ji mám ráda, takže takže doufám, že nezklamu a že budu dobrým místostarostou, změna pro mě velká nebude, protože já už jsem jednu pozici místostarosty absolvovala, a já si myslím, že jsem se osvědčila, protože to bylo právě v dotacích pro město Ostrov, takže já budu vlastně pokračovat, určitě určitě se musíme domluvit na nějakém časovém harmonogramu, protože nemůže být, aby jsme tu nebyli nikdy společně, to znamená budou dny, kdy se tu musíme setkat všichni tři ve vedení města, ale domluvíme se a samozřejmě budeme tomu věnovat maximální čas“ řekla Ing. Jitka Samáková – místostarostka města Ostrov.

Jmenovitě byla také dovolena a představena 7 členná rada města. Zasedání zastupitelstva pokračovalo volbami finančního a kontrolního výboru. Ty budou mít 9 členné složení. Celý záznam ustavujícího zasedání zastupitelstva města je možné zhlédnout na internetových stránkách kabelové TV, v sekci videoarchiv. K dispozici je i na webových stránkách eostrov a facebooku TV Ostrov. Na příštím zasedání zastupitelstva by nová 21 zastupitelů měla mimo jiné projednávat rozpočet města pro rok 2019. O jeho konání Vás budeme včas s předstihem informovat.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov