Ustavující zastupitelstvo KK

Karlovarský kraj má novou hejtmanku. Stala se jí lídryně hnutí ANO Jana Vildumetzová.

Na ustavujícím zastupitelstvu v úterý 22 . listopadu zvolilo do funkce novou hejtmanku 31 z celkového počtu 45 krajských zastupitelů.

K velkému překvapení podpořil starosta Ostrova Pavel Čekan z ČSSD hejtmanku a nově vzniklou koalici.

„Pokud centrální politika bude pokračovat tímto směrem, takže jsem vysokým procentem odejít z ČSSD“, uvedl starosta města Ostrova Bc. Pavel Čekan.

Podle slov Pavla Čekana to není jediný důvod pro podporu koalice kraje.

„Si myslím, že jsme promarnili opravdu velkou šanci být součástí koalice, možná i proto, že někteří projevili názor, kde dali najevo, že s Anem nepůjdou a zřejmě to ovlivnilo i další vyjednávání“, vysvětlil starosta Čekan.

Stejný názor ovšem nesdílí předseda krajského výboru ČSSD Karlovarského kraje.

„Porušil usnesení jak krajského výkonného výboru, tak klubu zastupitelů. Hrozí od napomenutí až po případné vyloučení ze strany“, sdělil předseda KVV ČSSD Karlovarského kraje Ing. Petr Navrátil.

Straničtí kolegové na základě těchto skutečností přijali usnesení s výzvou k uvolnění zastupitelského mandátu, což Pavel Čekan odmítl.

„Já jsem dopředu deklaroval, jak se zachovám na tom hlasování to znamená, mí kolegové to věděli. Já jsem všechno tohleto zvážil a jsem připravenej samozřejmě tuhletu odpovědnost nést“, dodal starosta Čekan.

Jak vyhrocená situace dopadne, bude jasné po krajské konferenci ČSSD, která proběhne v sobotu 3. prosince. O výsledku Vás budeme informovat v příštích zprávách TV Ostrov a rovněž na našem FCB a zpravodajském webu eostrov.cz.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Karlovy Vary