Úspěch studentů ostrovského Gymnázia

Studenti ostrovského Gymnázia získali o uplynulém víkendu ocenění v prestižní soutěži škol Karlovarského kraje.

Do jubilejního desátého ročníku Karlovarského Mattoni karnevalu, který se uskutečnil v sobotu 3. června v centru lázeňského města se zapojily mateřské, základní a střední školy ze Západních Čech. Ani ostrovské Gymnázium nebylo výjimkou.

“ Po loňském úspěchu tedy samozřejmě jsme váhali, jestli máme ještě šanci, ale poté co nás ještě tedy kontaktovali i organizátoři karlovarského karnevalu, tak jsme se tedy domluvili, ano jdeme do toho a zkusíme to znovu „, vysvětlila učitelka Gymnázia Ostrov Mgr. Vendula Mokruschová.

Přípravy na účast v průvodu karnevalu nebyly jednoduché. Studenti museli především ve svém volném čase připravit vše potřebné. Nejprve bylo důležité vymyslet tématické masky na motiv létání.

“ Nejprve jsme chtěli zkusit udělat nějaký jako hmyz, pak jsme se tedy rozhodli, že to uděláme konkrétně, nápad byl tedy včely. Přišlo nám to jako hodně jednoduchá maska.  Vymysleli jsme vlastně tu lítající včelu, ten úl na nosítkách a podobně „, prozradila studentka třídy V7B Barbora Šubrová.

Podle Barbory Šubrové museli studenti tří tříd vybrat potřebné finance a rozdělit úkoly, aby vše klaplo podle jejich představ. Na maskách a rekvizitách pracovali intenzivně 14 dní .

“ Masky vlastně obsahovaly žlutá trička, která jsme původně chtěli stříkat spreji, ale bohužel jsme jich neměli dostatek, takže jsme nakoupili černé pásky, kterými jsme je olepili, tykadýlka, které jsme přidělali na čelenky a křídla, ty jsme dělali z drátků a z igelitu. A dívky měli ještě sukénky, které udělala naší spolužačky maminka a boty jsme si brali černé a černé kraťasy nebo kalhoty „, sdělila studentka Šubrová.

Zhruba sedmdesátka včel pak poletovala v karnevalovém průvodu v lázeňském centru Karlových Varů. Přihlášené školy bojovaly ve vlastnoručně vyrobených maskách o hodnotné ceny. Vynaložené úsilí ostrovských gymnazistů sklidilo obrovský úspěch.

“ Studenti již po druhé zvítězili v soutěži. Hlavní cenou je pronájem hlavního sálu v Puppu na maturitní ples zdarma, je to tedy cena v hodnotě 100 tisíc korun „, řekla učitelka Mokruschová.

“ Jsme byli šťastní, protože jsme do toho dali velké úsilí a je vážně super, když se vám to všechno vrátí „, dodala Barbora Šubrová.

Úspěch povzbudil žáky ostatních ročníků, kteří již nyní plánují účast v dalším ročníku karnevalu.

 

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov