Univerzita třetího věku

Studenti v pokročilém věku si v ostrovské městské knihovně převzali ocenění za řádné studium.

V úterý 13. června patřila v dopoledních hodinách Oranžerie Václava Havla v ostrovské Městské knihovně seniorům, kteří sem zavítali ze třech regionů České republiky.

“ Byl to závěrečný seminář Virtuální univerzity třetího věku, kdy vlastně se ukončuje poslední semestr v daném ročníku. Sjeli se nám sem z konzultačních středisek z Chomutova, z Boru, z Milevska dokonce „, řekla ředitelka Městské knihovny Ostrov Mgr. Irena Leitnerová.

Úvodního slova se ujala ředitelka knihovny Irena Leitnerová. Pár slov pronesl i starosta Ostrova Josef Železný a o historii našeho krásného města se s přítomnými podělila kronikářka města Walburga Mikešová. Své vystoupení zde předvedly i děti ze základní školy Masarykova.

Z rukou manažerky Virtuální univerzity třetího věku Kláry Nehodové si navíc převzali zvláštní ocenění i nejstarší studenti letošního semestru.

Studenti semestrů si mohou ke studiu vybrat z dvaceti šesti témat, mezi které patří například historie, účetnictví a další. Následně pak navštěvují konzultační střediska v daných městech, kde probíhají přednášky prostřednictvím internetu.

“ Semestry kopírujeme přesně tak podle vysokoškolských semestrů, tzn,že začínáme v říjnu. Zimní semestr končíme v prosinci, v lednu je vyhodnocení. Letní semestr začíná v únoru a končí tedy v dubnu a je ukončení závěrečným seminářem“, vysvětlila manažerka VU3V Ing. Klára Nehodová.

Nyní si studenti senioři užijí v uvozovkách zasloužené prázdniny a někteří budou v říjnu pokračovat v dalším studiu.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov