Ukliďme svět, ukliďme Česko

Do celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, se zapojili dobrovolníci v Ostrově i v Hroznětíně.

Úklid vybraných lokalit se uskutečnil v sobotu 7. dubna. V brzkých ranních hodinách se sešlo několik dobrovolníků u zahrádkářské osady v Klášterní ulici v Ostrově, aby pomohli odstranit nepořádek, který se zde nejen během zimy nashromáždil.

„My jsme se rozhodli uklízet tady Klášterní ulici a přilehlý prostory. Vloni už jsme vlastně uklidili stejnej prostor, nicméně nedostatečně, vzhledem k tomu, že toho odpadu tam bylo hodně, tak samozřejmě se neuklidilo úplně všechno. Letos teda pokračujeme“ řekla Jitka Hovorková – organizátorka akce.

V loňském roce nasbírali dobrovolníci v okolí Klášterní ulice a starého koupaliště neuvěřitelných 1700 kg odpadu. Letos se do akce zapojilo sice méně nadšenců, přesto se ale podařilo uklidit stovky kilogramů nepořádku. Ten tvořily nejen drobné odpadky, plastové lahve či sklo, ale nalezeny byly i větší kusy odhozených věcí. Dobrovolníci se jarnímu úklidu věnovali až do odpoledních hodin a po roztřídění plastů, skla a elektroodpadu se o likvidaci postaralo město Ostrov, které na místo dodalo také kontejner.

Do úklidu se zapojilo i město Hroznětín, které letos pořádalo již třetí ročník čištění břehů řeky Bystřice. Místní obyvatelé si rozebrali rukavice, velké pytle a další potřebné náčiní a vydali se po směru řeky čistit její okolí. Nechyběly mezi nimi ani děti.

„Máme tady naše dobrovolné hasiče, skautskou organizaci a dobrovolníky z řad občanů, je nás tady zhruba kolem čtyřiceti, čistíme řeku vlastně v katastrálním území Hroznětín a Bystřice, takže zhruba od lávky u Pytlů od Merklína, až vlastně dolů na katastr Bystřice, kde začíná katastr Kfely“ uvedl Martin Maleček – starosta města Hroznětín.

Každoročně se podél řeky nasbírá jeden až dva kontejnery odpadu. Pro všechny účastníky bylo odměnou posezení a občerstvení. Do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, se v sobotu zapojilo více než 76 tisíc dobrovolníků na dalších téměř dvoutisících místech z celé České republiky.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín Ostrov