Ukliďme Česko

Do celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, se zapojili dobrovolníci v Ostrově i v Hroznětíně.

Úklid vybraných lokalit se uskutečnil v sobotu 6. dubna. V brzkých ranních hodinách se sešlo několik dobrovolníků u stavebnin v Dolním Žďáru, aby pomohli odstranit nepořádek, který se zde nejen během zimy nashromáždil.

„Letos se uklízí Dolní Žďár u zastávky a Horní Žďár, tam loni se nám podařilo uklidit černou skládku. Bohužel někdo nám jí tam založil znovu, takže ji znovu uklidíme a budeme uklízet i nad bývalým areálem Škoda podél plotu, protože tam je taky hodně PET flašek a odpadu, co se tam nashromáždilo“ řekl Vladimír Kříž, pořadatel.

Ve stejném termínu se uklízelo také v Hroznětíně. Své okolí si přišla uklidit téměř stovka dobrovolníků, kteří si rozdělili jednotlivé úseky. Nepořádek sbírali podél řeky Bystřice, u fotbalového hřiště a také směrem na Merklín.

Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, probíhá již několikátým rokem, a to vždy na jaře a na podzim.

„Jde o to uklidit si vlastně svoje okolí od plastů, od pneumatik, od černých skládek, aby se nám žilo líp a abychom bojovali s tím, co je nešvar v dnešní době, odkládání odpadků a hromadění plastů a vlastně to zanáší naše řeky, zanáší to moře, všichni ten problém známe a záleží na tom, jak my se k přírodě chováme, tak potom příroda nás odmění“ doplnil Vladimír Kříž, pořadatel.

První dubnový víkend úklid probíhal na dalších více než dvou tisících místech po celé České republice a zapojilo se do něj 65 tisíc dobrovolníků. Celkem se podařilo nasbírat přes tisíc tun odpadu.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín Ostrov