Úhyn labutí v Ostrově

Záhadný úhyn labutí na Boreckých rybnících řeší městská i státní policie ve spolupráci s městem.

Lesopark nacházející se na severním okraji Ostrova hojně navštěvují lidé i sportovci každého věku. V průběhu letošního léta bylo nahlášeno několik případů mrtvých či potrhaných ptáků. U prvního případu potrhaného labutího samce však nebyla zjištěna příčina.

“ Bylo podezření, že to provedl volně probíhající pes, takže bylo domluveno, že majitelé psů budeme sledovat a případně postihovat, abysme udělali nějakou prevenci „, řekl  starosta města Ostrov Ing. Josef Železný.

Situace se bohužel zhoršila.  Ani z pohledu provozovatelky Ostrovského Macíku Hany Šimkové se nejednalo o běžný stav. Takto velký úhyn vodního ptactva, nebyl na území našeho města zaznamenán.

“ To co ty labutě vlastně mají na sobě, tak to vypadá, že to někdo dělá úmyslně. Například jedna labuť měla staženej krk z kůže „, sdělila provozovatelka ostrovského Macíku Hana Šimková.

Na popud pracovníků azylu si převzala řešení celé situace PČR.

“ Policisté v současné době prověřují, zda k úhynu došlo přirozenou cestou nebo zaviněním neznámého pachatele či zvířete „, prozradila tisková mluvčí PČR Zuzana Týřová.

Z původních dvou labutích rodin s mláďaty zůstala zhruba z 15 kusů pouze jediná. I přes tuto skutečnost městská policie pokračuje v daných místech se zvýšeným dohledem.

“ Se snažíme monitorovat i v nočních a brzkých ranních hodinách Borecké rybníky, snažíme se vypátrat nějakého pachatele. Musím říct, že jsme tam umístili i nějaké fotopasti „, dodal velitel Městské policie Ladislav Martínek.

V minulosti se již nastražené fotopasti Městskou policií osvědčily. Všechny zúčastněné strany doufají, že tomu bude stejně i v tomto případě, a možný pachatel či zvíře bude odhalen a také, že již k dalšímu úhynu ptactva nebude docházet.

Rubriky:  Krimi Zprávy
Region:  Ostrov