Třídění odpadu

Zcela zdarma poskytuje městský úřad obyvatelům města Ostrova a přilehlých částí plastové tašky na třídění odpadu z domácností.

Lidé žijící v Ostrově se rok od roku zlepšují v třídění odpadu z domácností. Díky tomu se ve městě zvyšuje počet vytříděného odpadu zejména papíru a plastu. Kontejnerů k tomu určených, je ve městě rozmístěno dostatečné množství. Podle Petry Niederhafnerové z odboru majetkové správy si lidé pomalu začínají zvykat třídit i sklo a kovy.

„Ještě stále v komunálu se nachází dost odpadu, který by mohl být recyklovaný. Zejména plasty a kartony nebo-li nápojové kartony, které u nás dáváme do nádob na plast“, vysvětlila Bc. Petra Niederhafnerová z odboru majetkové správy.

V roce 2016 se se město zapojilo do soutěže Odpadový Oskar, určené městům, která mají produkci směsných komunálních odpadů pod 150 kg za rok na jednoho obyvatele. Se skvělým výsledkem, a to 135 kg odpadu na jednoho člověka za jediný rok, se v Karlovarském kraji město Ostrov umístilo na prvních příčkách a získalo ocenění.

„Aby občané třídili a měli nějakou motivaci tak se snažíme jim dávat tašky na tříděný odpad, který jsme zakoupili od firmy EKO-KOM a i vlastně se to hradilo z peněz, které získáváme právě za ten tříděný odpad, takže pro občany je to naprosto zdarma“ uvedla Petra Niederhafnerová.

Tašky na tříděný odpad jsou pro obyvatele Ostrova připraveny ve dvou velikostech. Menší o objemu 20 litrů do menších bytů a 40 litrové pro rodinné domy či prostornější bytové jednotky.

„Tašky si vlastně mohou spojit do takových vláčků, je to na papír, sklo a plast a vždycky si vezmou k té nádobě tu kterou mají plnou, jsou omyvatelné a jsou poměrně bytelné“, doplnila Niederhafnerová.

Případní zájemci o tašky se mohou obrátit na pracovnici odboru majetkové správy Petru Niederhafnerovou, jejíž kancelář se nachází ve druhém patře městského úřadu. Po vyčerpání zásob jsou pracovníci úřadu připraveni zajistit pro obyvatele Ostrova a přilehlých částí další sady na třídění odpadu.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov