Tradiční loučení s prázdninami v MK Ostrov

Děti nejen školou povinné se poslední srpnový pátek tradičně rozloučily v zámeckém parku s letními prázdninami.

Akci Loučení s prázdninami připravuje již několik let Městská knihovna. Ani letos tomu nebylo jinak a na prostranství před knihovnou v zámeckém parku byla v pátek 25. srpna v odpoledních hodinách pro děti připravena nejen zábava, ale i soutěžní stanoviště, kde se plnily různé úkoly. Letošní šestý ročník se nesl v duchu Harry Poterra.

“ Máme tady stanoviště bludiště, kde děti nosí pin pongový míček na lžíci, pak tady máme stanoviště létání, což obsahuje to, že musí na koloběžce projet slalom „, řekla pracovnice knihovny Jana Múčková.

Děti také poznávaly kouzelné předměty, dějiny kouzel, bylinkářství, skládaly puzzle a podobně. Za zdolání úkolů obdržely korálky, za které si následně mohly na Jarmarku pořídit laskominu či si nechat na obličej namalovat nějakou parádu. Zastoupení zde měla i Věznice Ostrov. Zájemci si u jejich stánku mohli prohlédnout zblízka zbraně a pomůcky potřebné k vykonávaní jejich práce. Velký zájem veřejnosti vzbudily i připravené ukázky.

“ První ukázka byla ukázka poslušnosti služebního psa, všestranného služebního psa. Druhá ukázka se týkala činnosti psů specialistů. To byl specialista na vyhledávání OPL, takže omamných a psychotropních látek a ta třetí nejzajímavější část tý ukázky bylo zadržení nebezpečného pachatele, který ohrožuje nebo napadá eskortu „, vysvětlil vedoucí oddělení vězeňské stráže Věznice Ostrov mjr. Marek Oravský.

Ruku k dílu přidali i ostrovští hasiči, kteří se do tradiční akce knihovny zapojují každý rok.

“ Prohlíželi klasicky naší techniku, mohly se vyfotit ve čtyřkolce. Bylo tady stanoviště, kde plnily úkoly tím, že stříkaly na PET láhve, který byly zavěšený a následně za to dostávaly odměny „, dodal velitel jednotky hasičů Ostrov Josef Černý.

Pracovníci knihovny nezapomněli ani na Burzu knih, která byla připravena ve vnitřních prostorech. Doslova za pár korun si mohli čtenáři pořídit vyřazené knižní tituly. Po náročném soutěžním odpoledni si děti odpočinuly při péředstavení s názvem Knihomolí pohádka v podání Divadelního spolku Ochotníci Ostrov.

Odpolední program v zámeckém parku pokračoval až do večerních hodin.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov