Tour de Kolečko

4. ročník obnoveného závodu Tour de Kolečko přilákal desítky závodníků v rozmanitých maskách.

Letošní ročník byl věnován výročí osmiček spjatých s naší republikou. Jezdci se tak mohli svými maskami, kostýmy či převleky, které jsou mimochodem podmínkou účasti, inspirovat i těmito daty.

„Jede se z Ostrova do Hroznětína v maskách, není to závod v pravým slova smyslu je to zábava potěšení, udělat si srandu, odfouknout si od všedních dní od starostí, prostě se pobavit“ uvedl Vladimír Kříž – organizátor závodu.

Obnovení zaniklé tradice se zrodilo právě v hlavě pana Kříže a provozního místní pivnice.

„Já jsem zde shodou okolností vyrůstal, pamatuju si původní Tour de Kolečko, který vzniklo v 69 roce, kdy se pár řidičů vsadilo, jestli dojedou do Boče a od 70 roku už se jelo pravidelně hromadně v maskách, byla to taková taškařice vlastně v hluboký totalitě“ sdělil Vladimír Kříž – organizátor závodu.

I současná trasa je vcelku nenáročná a čítá dohromady i s návratem cirka 14km. Jede se centrem města a pak po cyklostezce do Hroznětína.

V Hroznětíně zpravidla čeká závodníky malý odpočinek s krátkým programem. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. O zábavu se postaral divadelní spolek DiFadlo.

Po návratu zpět bylo připraveno pro závodníky zasloužené občerstvení doplněné o hudební program i vyhodnocení masek v kategoriích děti, veterán, nejlepší tým a nejlepší jednotlivec. Jako odměna byly připraveny blýskavé poháry, retro digitálky a hlavní cenou byl  bezpilotní letoun na vysílačku, včetně kamery. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 65 závodníků a všichni dojeli do cíle bez jakékoli zdravotní újmy.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín Ostrov