Tanečnice skupiny Mirákl se zúčastnily zajímavého workshopu

Taneční skupina Mirákl absolvovala před jarními prázdninami velmi zajímavý Workshop.

Třetím rokem pracují trenérky a tanečnice skupiny Mirákl s výborným tanečníkem a choreografem z Jihoafrické republiky. Hope Mimane pracoval s děvčaty intenzivně 12 hodin po dobu 4 dnů.

“ My jsem se seznámili na jednom MS, kde nám byl velice blízký, jeho styl tance, především současného, moderního tance, který dělá úplně jinak než všichni ostatní a nám se také líbí dělat něco jiného, než mají všichni ostatní „, prozradila choreografka a trenérka Andrea Burešová.

Rozvrh jednotlivých lekcí byl od osmi od rána do osmi do večera. Uskutečnily se jak lekce skupinové, tak i individuální. Byly vedeny v anglickém jazyce, proto se děvčata musela kromě tance soustředit také na angličtinu a snažit se porozumět. Hopa si nejvíce užila juniorská skupina, ale také dětská věková kategorie měla tu čest si zatančit pod vedením takové taneční osobnosti. Trenérky Andrea Burešová a Markéta Vajdíková se snaží shánět lektory z celého světa a z různých tanečních oborů. Děvčatům to tak umožňuje být univerzální a svůj um posouvají na další hranice. Další Workshop absolvoval Mirákl s Camillou Hanssem, choreografkou z Norksa, která se věnuje především jazz dancu. Více o této akci a další zajímavé rozhovory vám nabídneme v březnovém vydání sportovního pořadu S mix.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov