Středověk na Horním hradě

Horní hrad během víkendu ožil pravým středověkým životem.

V sobotu i v neděli mohli návštěvníci Hauenštejnu zažít, jaké to bylo žít ve středověku. Na hradě bylo možné potkat kejklíře, trubadúry i rytíře.

„Snažíme se předvést nějaký středověký život na hradě, asi jak to mohlo vypadat, počasí nás zradilo, takže všechno, co mělo být venku, se snažíme dostat dovnitř do hradu, je tam lazebník, je tam alchymista a je tam nějaká tkadlena karetek, máme tam kata, máme tam strážnici“ uvedl Miloš Zítka, skupina historického šermu BohemicaSanguis.

Na Horní hrad dorazilo opět několik skupin historického šermu z celé republiky. Ty divákům představily své umění v podobě soubojů a bitev a nechyběla ani ukázka dobových zbraní.

„Je tu asi 10 skupin, ta zbrojnice tam je. V podstatě jsou tam vystavený zbraně, takže lidi se tam můžou podívat, můžou si to vyzkoušet. Udělali jsme to touhle formou, že vlastně pro ty lidi si všechno můžou vyzkoušet“ dodal Miloš Zítka, skupina historického šermu BohemicaSanguis.

Sobota nabídla návštěvníkům příběh Smlouva s ďáblem z hauenštějnských pověstí, taneční vystoupení, ohnivou show a mnoho dalšího a neděle patřila husitským válkám. Po celý víkend nechybělo na hradě kromě ukázek středověkého běžného života a řemesel ani dobové občerstvení a místní jarmark.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov