Stolní tenisté TJ Ostrov uspořádali turnaj o Velkou cenu Ostrova

Stolní tenisté začali rok 2017 velkým turnajem, kterého se zúčastnili nejlepší hráči Karlovarského a Plzeňského kraje.

Oddíl stoního tenisu při TJ uspořádal 23. ročník bodovacího turnaje mužů s názvem Velká cena Ostrova. Akce probíhala v tělocvičně ZŠ J. V. Myslbeka v sobotu 7. ledna a zahájena byla slavnosntím nástupem všech 40 účastníků, rozhodčích a funkcionářů.

„Účast je veliká, myslel jsem si, že to bude horší, protože je velká zima a silnice nic moc. Přijelo 40 lidí, kupodivu víc než loni, to jich bylo“, uvedl ředitel turnaje Jaroslav Jandák.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách: dvouhra a čtyřhra dle pravidel stolního tenisu. Muži byli rozděleni do deseti skupin po čtyřech, ve kterých odehráli zápasy každý s každým. Následovaly vyřazovací části, v nichž už se hrálo KO. Vítězem se stal Martin Petrák, který hraje v zahraničí, na druhém místě se umístil Zdeněk Volgyesi z KST K. Vary, třetí skončil Jan Žaloudík z KST Cheb.

Ostrovští tenisté se v silné konkurenci neztratili, do nejužšího finále se probojovali Jiří Provazník a Martin Čonka. Nechyběl ani další hráč divize Ivan Vysocký.

„Já tenhle turnaj beru spíš jako společenskou událost našeho oddílu. Takže úspěch bude, když postoupím ze skupiny a dostanu se mezi těch 9 – 16, což bych považoval za úspěch“, prozradil hráč a hlavní pořadatel Ivan Vysocký.

Nakonec se Vysockému nepodařilo postoupit mezi 16 nejlepších a společně s Janem Provazníkem se dělili o 17. – 20. místo. Do soutěže čtyřher se přilásilo 18 dvojic a hrálo se systémem KO. Ve čtyřhře se blýskli i domácí hráči Provazník Jiří společně s Petrákem skončili na druhém místě, třetí místo vybojovala ostrovská dvojice Čonka – Jan Provazník. Zlato brali Tomšík se Žaloudíkem. Odměny pro nejlepší byly lákavé.

„Pro ty nejlepší je finanční odměna, máme to každý rok, proto sem asi rádi jezdí. Osm set je cena prvního, 600 druhýho a 400 třetího. A když jsou to čtyřhry, tak 2 x 400, 2 x 300 a 2 x 200“, dodal ředitel turnaje.

Turnaj byl po všech stránkách zdařilý, podmínky pro hru byly velmi dobré, žádný hráč nebyl napomínán. Spokojeni byli pořadatelé, hráči i diváci a všichni se těší na 24. ročník.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov