Stolní tenis

Stolní tenisté TJ Ostrov odehráli další zápasy na domácím hřišti v tělocvičně ZŠ a MŠ Myslbekova.

V sobotu 24. ledna se doma odehrávaly zápasy krajského přeboru 1 a krajského přeboru 2. Dopoledne se ostrovský B tým utkal s mužstvem TJ Jiskra Březová. V krajském přeboru 2 vyzval TJ Ostrov C soupeře z Lokte.

„Dopolední zápasy vypadají dobře, protože Březová přijela ve třech, oni jsou před námi o dvě místa. Jinak v KP 1 je Ostrov 6. a v KP 2 je taky 6“ řekl Jaroslav Jandák – trenér TJ Ostrov.

Ostrovský B tým si bez problémů poradil s oslabenou Březovou a zvítězil 10:2. Nejlepším hráčem dopoledního zápasu byl Pavel Vařečka, který uhrál 3 body. Úspěšné bylo i druhé ostrovské družstvo, které porazilo TJ Loket nad Ohří B 10:5. Michal Landiga byl bezchybný a vybojoval 4 body, 3 přidal Jindřich Dvořák, po jednom bodu Josef Vařejčka, Petr Zika a čtyřhra.

Odpoledne už Ostrov tak úspěšný nebyl. B tým nastoupil proti lídru tabulky krajského přeboru 1 mužstvu TJ Slovan Karlovy B, kterému nakonec podlehl 6:10. Bodovali všichni hráči, ale na výhru to nestačilo. Zápas krajského přeboru 2 byl vyrovnaný a nakonec skončil remízou, TJ Ostrov C hrál s TJ Baníkem Svatava 9:9. I tentokrát byl nejlepším hráčem Michal Landiga, který uhrál 4 body. V tabulce krajského přeboru 1 si udržel B tým 6. místo, v krajském přeboru 2 poskočil Ostrov na 4. místo. Ostrovské divizní A mužstvo hrálo venku. Dopoledne porazilo Loket 10:6, odpoledne podlehlo Březové 4:10. V tabulce divize je TJ Ostrov A na 7. místě.

Stolní tenisté TJ Ostrov rozšířili svoji členskou základnu o 7 dětí, které trénuje Ivan Vysocká a skvěle jednotu také reprezentuje jeho dcera Karolína Vysocká. 

„Jinak by jsem chtěl vyzdvihnout hru Karolíny Vysocké, která je na hostování v Ústí nad Labem, kde hraje první ligu. A jinak máme 7 dětí, 3 děvčata, 4 kluky“ doplnil Jaroslav Jandák – trenér TJ Ostrov.

Stolní tenis má v Ostrově dlouholetou tradici, několik let se A tým drží v divizní soutěži, vyrostlo zde několik úspěšných stolních tenistů a vypadá to, že díky panu Jandákovi a Vysockému o tomto sportu ještě hodně uslyšíme.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov