Stolní tPoslední dvě kola krajských soutěží odehráli stolní tenisté TJ Ostrov na domácím hřišti.

V sobotu 11. března proběhlo na ZŠ J. V. Myslbeka 20. a 21. kolo krasjkého přeboru KP 1 a KP2. B mužstvo mělo i tentokrát posilu díky Ivanu Vysockému, který přestoupil z divizního áčka.

“ Došlo k tomu tak, že přišel zpátky Jakub. Jakub Provazník byl žebříčkově výš, to znamená, že jsme museli posunout toho čtvrtýho do toho béčka“, vysvětlil trenér Jaroslav Jandák.

V dopoledním zápase se B tým utkal s KST K. Vary B, zápasy byly vyrovnané, čemuž nasvědčuje i nerozhodný výsledek 9:9, nejvíce bodů pro domácí, a to 4, uhrál Ivan Vysocký. Céčko nastoupilo proti KST K. Vary C a jednoznačně zvítězilo 10:3. Odpoledne se konaly další dva zápasy.

“ KP 1 má Merklín a KP2 má Vintířov, který má stejně bodů jako naše Céčko. Takže tam to bude dost rozhodující, protože s KP2 sestupují tři“, řekl trenér Jandák.

Domácí mužstvo TJ Ostrov C nakonec porazilo Vintířov 10:7 a tím si zajistilo účast v krajské soutěži KP 2 i pro příští rok. Ve vyrovnaných soubojích vybojovaly dva body obě čtyřhry, tři body Vyhlídka a Hofman, dva body přidal Míra Zika. V tabucle Krajského přeboru 2 patří Ostrovu C 5. místo. Odpoledne bylo úspěšné i ostrovské Béčko, Merklín porazilo 10:8, nejlepším hráčem byl Vysocký, který uhrál 4 body. V tabulce krajského přeboru 1. třídy je TJ Ostrov B na 5. místě.

“ Divize jako taková jela dneska na Chodov a potom jede na KST K. Vary A. Nemáme tam jednoho, jeden chybí, takže tam hraje Kopnický jako náhradník, nemáme čtvrtého, protože Kuba marodí“, doplnil trenér Jaroslav Jandák.

Oslabené Áčko oba zápasy venku prohrálo, Chodovu podlehlo 10:3, KST K. Varům 10:5. V tabulce divize je TJ Ostrov A na 8. místě, má 37 bodů. Poslední domácí zápas odehraje divizní mužstvo doma, v sobotu 25. března.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov