Stavební úpravy v Jáchymově

Oprava komunikace v Mincovní ulici v Jáchymově, která je situována za budovou radnice, přijde město na několik milionů korun.

Vedení města Jáchymov se každoročně snaží díky financím uvolněným z rozpočtu, opravit alespoň jednu komunikaci ve městě, z důvodu jejich dezolátního stavu. V současné době finišuje rekonstrukce silnice v Mincovní ulici, kterou zhotovitelská firma započala v druhé polovině roku 2016.

“ Mincovní ulice ta je jenom financovaná z rozpočtu města. Se nám tady povedlo ušetřit, protože nebyly udělány všechny konstrukční vrstvy“, prozradil starosta města Jáchymov Ing. Bronislav Grulich.

Náklady na opravu silnice o délce zhruba 300 a šířce 4 metrů, se podle starosty Grulicha pohybují kolem 5 milionů korun. Během rekonstrukce je ulici kompletně uzavřena.

“ V rámci toho jsme ještě provedli teda ne přímo odkanalizování, ale svedení dešťových vod prostě gajgry do kanalizace „, řekl Grulich.

Firma zde podle projektové dokumentace vybuduje i parkovací místa. Komunikace se bude skládat z dvou různých povrchů.

“ V té první části v prostoru mezi radnicí a muzeem bude dlažba a do zádu to bude pokračovat v živici „, dodal starosta města Jáchymov Ing. Bronislav Grulich.

V poslední fázi rekonstrukce ulice přijdou na řadu také terénní úpravy a zasazen zde bude i travní porost. Vše bude dokončeno podle harmonogramu na konci května letošního roku.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Jáchymov