Stavba nové tělocvičny u ZŠ Myslbekova se zpozdí.

Stavbu nové tělocvičny při základní a mateřské škole Myslbekova podle aktuálních informací zkomplikuje přeložka sítí.

Projektová dokumentace jedné z největších plánovaných staveb pro letošní rok, tělocvičny u základní školy v Myslbekově ulici, je těsně před dokončením.

“ Na požadavek školy, protože zde je pouze jedna tělocvična, jsme dostali za úkol zpracovat projektovou dokumentaci na tělocvičnu a zázemí, sociálky a sklady „, uvedl  vedoucí odboru investic Jiří Šuster.

Koncem loňského roku bylo vypsáno výběrové řízení na dodavatele projektové dokumentace, následně bylo vydáno i územní rozhodnutí na stavbu a momentálně je podána žádost o stavební povolení. To by mělo být vydáno už během března. Realizaci, ale bohužel zpozdí přeložka sítí.

“ Všecko je závislé na přeložce kabelů NN, který samozřejmě provádí ČEZ. Záleží všecko na ČEZu víme, že to trvá dost měsíců. Začátkem dubna bysme mohli znát zhotovitele této přeložky“, řekl Jiří Šuster.

Realizace stavby samotné tělocvičny, by v nejlepším případě, mohla být spuštěna již někdy kolem letních prázdnin.

“ Tělocvična bude vedle té stávající tělocvičny, to zázemí bude předsunuto směrem od školy k tý tělocvičně, čili část dopravního hřiště zabere nová tělocvična. Je to vyprojektovaný tak, aby byl vlastní vchod ještě do toho nového zázemí, z prostoru mimo školy, aby se dala tělocvična vlastně využívat po skončení školní docházky pro další aktivity „. dodal Jiří Šuster.

Hrubý odhad nákladů na stavbu se zatím pohybuje kolem 40 milionů korun. Celý projekt je naplánován tak, aby se s jeho realizací skončilo v roce 2019.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov