Stav chodníku u polikliniky v Ostrově

Chodník v Hroznětínské ulici, v těsné blízkosti polikliniky, je v žalostném stavu. Město Ostrov by jej v brzké době mohlo získat do svého majetku a v úvahu by tak připadala po dlouhých letech i jeho možná rekonstrukce.

Chodník v Hroznětínské ulici využívají občané našeho města různého věku. Vzhledem k těsné blízkosti polikliniky, ale především starší či nemocní lidé. Situována je zde i zastávka autobusové dopravy. Vzhledem k výšce chodníku na úrovni silnice je i samotné nastupování či vystupování z autobusu velmi obtížné.

 

“ Před dvěma lety jsem si všiml, že je v nevyhovujícím stavu. Začal jsem se o to zajímat, zašel jsem na městský úřad na odbor majetku města, tam jsem se dozvěděl, že chodník patří majitelům polikliniky, takže jsem se dopisem obrátil na paní Sládkovou, která tehdy byla jednatelkou, ta mi ovšem neodpověděla „, vysvětlil  občan Ostrova Alexander Holý.

V dopise pan Holý upozorňoval na skutečnost, že chodník sice patří k poliklinice respektive majitelům polikliniky, ale jedná se o veřejné místo včetně autobusové zastávky.

 

“ Požádal jsem paní Sládkovou, aby ten pozemek darovala městu, protože ho nemůžou využít k žádnému podnikání a doufal jsem, že tak učiní „, řekl Alexander Holý.

Odpověď bohužel nepřišla žádná, ani to však pana Holého neodradilo a napřesrok zaslal dopis další, i ten zůstal bez odezvy. Z toho důvodu se tedy zkusil obrátit na současné vedení města.  

“ Ke konci června nás na radnici navštívil pan Mgr. Váňa zástupce firmy vlastnící bývalý ZUNZ a s místostarostkou jsme s ním jednali o možném převodu zmiňovaného chodníku do majetku města „, uvedl starosta města Ostrov Ing. Josef Železný.

Proces nabytí majetku na město ze soukromé firmy je striktně daný. O majetku a penězích vždy rozhoduje zastupitelstvo.

 

“ Si myslím, že by ten chodník měl patřit do majetku města, protože stejně se o něj staráme, v zimě se uklízí, v létě se zametá a je to veřejné prostranství všechny chodníky ve městě si myslím, že by město mělo spravovat a vlastnit „, konstatoval starosta Železný.

Podle slov starosty je tedy nutné vyčkat, než přijde možná nabídka převodu na město a následné rozhodnutí zastupitelstva. Teprve potom by mohl být zadán projekt na uvedení chodníku do provozu schopného stavu. S tím samozřejmě vyvstává na povrch i otázka řešení druhé přístupové cesty na polikliniku. Ani tento chodník není úplně v pořádku a to včetně bezbariérového přístupu, který by si také zasloužil větší pozornost. Do budoucna by tak možná i odsud mohly zmizet cedule s varovnými nápisy vstupu na vlastní nebezpečí.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov