Staroměstský Advent na Starém náměstí

Příjemná nálada, v doprovodu vánočních písní v podání ostrovských interpretů, panovala o stříbrné neděli na Starém náměstí.

Staroměstský Advent se v historické části Ostrova uskutečnil v neděli 17. prosince v podvečerních hodinách. I v letošním roce jej pořádal Občanský střelecký spolek Ostrov společně s Domem kultury a to již po třetí. Připraven byl hudební i taneční program.

Mrazivé počasí a sněhové vločky snášející se z oblohy podkreslovali pohodovou vánoční atmosféru.

“ Jak je vidět, tak se z toho stala krásná tradice, která si v Ostrově našla svoje místo, kam lidi rádi chodí, chodí si připomenout nejenom vánoční svátky, ale potkat se třeba s přáteli. Atmosféra je báječná, atmosféra je nádherná, co víc si ještě může člověk o adventu přát „, člen Občanského střeleckého spolku Ostrov a spolupořadatel Ing. Jan Bureš.

Následovala vystoupení dětí ze ZŠ Masarykova, Májových sluníček a také úspěšné taneční skupiny Mirákl

Stánky na náměstí nabízely příjemné zahřátí v podobě svařáku, ale i něco dobrého na zub.

“ Možná již tradičním hřebem se stala naše Ostrostřelecká polní kuchyně, ze které rozdáváme gulášovou polévku zdarma a také svařené víno zdarma pro všechny lidi dobré vůle „, dodal Jan Bureš.

Podle spokojených výrazů ve tvářích, bylo vidět, že si lidé společně se svými blízkými a známými užili poklidnou vánoční atmosféru.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov