Stará železniční zastávka

Stará železniční zastávka, která bude sloužit jako cyklistické odpočívadlo, se díky rekonstrukci vrátí ke svému původnímu vzhledu.

Zastávka byla ve skutečně dezolátním stavu a hrozilo jí i zbourání. Vzhledem k tomu, že město na její rekonstrukci získalo dotaci, která pokryje 50 procent z celkových nákladů 2 milionů 350 tisíc, převzala si ji zhotovitelská firma začátkem září. Z původního objektu zůstalo zachováno pouze obvodové zdivo a základy.

“ K dnešnímu dni je hotová střecha, dodělávají se hrubý omítky, jsou už vidět vlastně ty bosáže a to co je vlastně ta plastika, plastičnost té fasády“, vysvětlil vedoucí Odboru investic Jiří Šuster.

Čeká se ještě na osazení dveří. Hotové jsou přípojky vody, kanalizace i elektřiny. Na řadu přijdou ještě klempířské práce. Část zastávky bude sloužit jako muzeum. Sedět zde bude figurína železničáře, která bude charakterizovat to, k čemu původně objekt sloužil.

“ bude tam potom pár nástěnek, kde bude nějaká ta historie vlastně tý dráhy, která tady kdysi vedla. Zvolil se takovej vzhled, kterej nám ukazovaly historické fotografie, čili ta barevnost bude taková špinavě žlutá barva „, prozradil Šuster.

Odpočívadlo bude doplněno i o atrapu komína, aby byl návrat k původnímu vzhledu téměř dokonalý. Navíc zde budou i veřejné toalety pro imobilní občany doplněné o mincovník a zámek na euro klíč.

“ Zastávka už nám finišuje, termín je do posledního listopadu, ale jak vidíte v jakém stavu to je, samozřejmě ještě terénní úpravy, zámkový dlažby, takže zhruba za měsíc bysme přebírali práci „, dodal vedoucí Odboru investic Jiří Šuster.

Součástí dotačního titulu je i instalace zvláštního počítadla, které umí rozlišit chůzi a jízdu na kole. Počítat bude tak průjezd kol, díky kterému město získá statistický údaj o využití Ostrovského ronda.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov