Soukání 2017

Jedenáctý mezinárodní divadelní festival dětí a mládeže Soukání proběhne ve dnech 3. až 7. května. Do našeho města se opět sjedou soubory z několika zemí.

V letošním roce se přihlásilo celkem 25 souborů z celého světa. Nakonec bylo vybráno celkem 14 představení, která se budou odehrávat od středy do soboty v prvním týdnu měsíce května v Divadelním sále Domu kultury.

“ Festival je takový, že jsme ho zaměřili tentokráte na děti ve věku 13 až 18 let a my jsme přece jenom rádi, když děti mezi sebou mohou navázat přátelství a mohou se potom stýkat ještě i spoustu let po festivalu „, vysvětlila  ředitelka školy ZUŠ Ostrov Mgr. Irena Konývková.

Program zahajují ve středu 3. května ostrovské soubory Hop Hop svými premiérami představení Ema a Azher. Hned druhý den začnou Poláci s představením Hello Mr. Andersen. Jednat se bude černé divadlo a koláž Andersenových pohádek.  Na toto představení půjdou i školy. Poláky budou následovat Izraelci, které vystřídá soubor z Rakouska, Veselí nad Moravou a Švýcarska. Všichni letošní účastníci mají téma Útěk, protože každý hrdina někam utíká, každý hrdina dětských představení něco řeší. Páteční festivalový den začnou svým představením Slováci. Na které navážou Angličané. Vystřídají je Italové, kteří jako jediný odehrají hned dvakrát své vystoupení na Staré radnici. Páteční večer zakončí soubor Hop Hop se svým představením Útěk. Sobotní ráno zahájí opět ostrovský soubor Na poslední chvíli.

“ V sobotu tradičně se projdeme po městě, máme průvod, který končí ve Dvoraně, po cestě je možné vidět ukázky ze seminářů. Ve Dvoraně, kam bych také chtěla všechny pozvat tak přivážejí různé materiály ze zemí, zkrátka je možno nahlédnout do té země, je to pro veřejnost, takže mohou se přijít ostrovští občané podívat „, řekla ředitelka školy Irena Konývková.

Průvod začíná ve dvě hodiny v sobotu na Mírovém náměstí. Podrobné informace k festivalu, programu i jednotlivým souborům a městům odkud pocházejí, jsou dostupné na internetových stránkách www.zusostrov.cz v sekci Soukání.

“ V současné době už i v Domě kultury je možné si koupit vstupenky, takže je si možné zarezervovat, jedna vstupenka stojí na jedno představení 50,-Kč, ale je možné si taky koupit permanentku za 200 korun na všechna představení „, dodala ředitelky ZUŠ Mgr. Irena Konývková.

Omezený počet míst je pouze na představení na radnici. Ti nejmenší diváci by si určitě neměli nechat ujít po Dvoraně Bubble show opět v divadelním sále Domu kultury. Ani letos nebude chybět Happening a Ohňostroj v sobotu večer ve čtvrt na 11 na Mírovém náměstí.

Rubriky:  Kultura Zprávy
Region:  Ostrov