Sněhová situace v našem městě

Přívaly sněhu, které v uplynulých dnech zasypaly celou Českou republiku, potrápily nejen širokou veřejnost, ale také prověřily připravenost silničářů.

V našem městě o rozloze více než 5 tisíc hektarů zajišťuje údržbu Společnost Marius Pedersen. Úklid se zpravidla provádí dle připraveného harmonogramu. Ten však hned v prvních dnech letošního roku narušila vzniklá sněhová situace, která Ostrov postihla naposledy zhruba před pěti lety.

„Já jsem okamžitě svolal krizový štáb v té době, co se týče údržby a domluvili jsme se na tom, které lokality budou co nejrychleji uklizeny“, řekl starosta města Ostrov Bc. Pavel Čekan.

Prioritně bylo nutné uklidit přístupy k budovám veřejné správy, zdravotnickým zařízením, k základním a mateřským školám a v neposlední řadě i k autobusovým a vlakovým nádražím.

„Naší snahou je maximální úsilí o zajištění sjízdnosti a schůdností komunikací a chodníků“, uvedl vedoucí provozu Marius Pedersen Ing. Libor Dokoupil.

Přes vynaložené úsilí, ale opakované sněžení zkomplikovalo udržení schůdnosti a sjízdnosti komunikací v některých lokalitách.

„Jsem si město samozřejmě projížděl, procházel, nafotil jsem si spousta dokumentů, tak abych mohl potom argumentovat firmě zda se podařilo to město tak, jak to říká ten plán a smlouva vyčistit“, doplnil starosta Čekan.

V opakovaných setkáních se zástupci firmy bylo nutné řešit nově vzniklé situace, a zároveň reagovat na podněty občanů. Přibývající hromady odklizeného sněhu, si vyžádaly i vyčlenění prostoru k jeho odkládání na okrajové části města. Podle předběžných meteorologických předpovědí zima ještě zdaleka nekončí a proto by se lidé měli obrnit ještě notnou dávkou trpělivosti.

„Bych byl rád, kdyby občané města byli malinko shovívaví k tomu, že opravdu ta zima je letos, co se týče těch přeháněk nadprůměrná a ten příval sněhu je velmi intenzivní“, dodal Libor Dokoupil.

„Chtěl bych požádat lidi o určitou shovívavost, opravdu je zimní období, to je potřeba taky říct a jde jenom o to, že jsme posledních 5 let nebyli zvyklí na to, že v Ostrově leží sníh“, ukončil starosta Čekan.

Přes všechny nepříjemnosti, které zatím letošní zima s sebou přinesla se ze sněhové nadílky raduje alespoň mladší generace.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov