Služba Senior Expres pro ostrovské obyvatele

Město Ostrov chce zřídit novou službu pro obyvatele tzv. Senior Expres.

Projekt Senior Expres by měl vzniknout jako efektivní nástroj pomoci při přepravování starších a nemohoucích občanů k lékaři, do knihovny anebo na větší nákupy.  Inspiraci čerpalo vedení města v nedalekém Sokolově.

“ Senior expres v Sokolově je zaměřen na skupinu 70+ a na osoby se zdravotním postižením a pohybuje se na území města Sokolov. My bychom rádi tuto službu zavedli u nás v Ostrově, protože si myslíme, že výrazně zjednoduší život seniorům a lidem se zdravotním postižením „, prozradila 2. místostarostka města Ostrov Ilona Leupold.

Služba funguje od 8 hodin ráno do čtyř. Lidé si zavolají na dispečink, kde si jízdu objednají nejméně dva dny předem a na určitou hodinu potom senior expres přijede a dopraví je na požadované místo. Automobil je uzpůsoben pro přepravu méně pohyblivých osob včetně nákladního prostoru pro přepravu invalidního vozíku. Řidiči dokonce pomáhají pasažérům s nákupem, kdy jim ho odnesou až domů. Jednu jízdu si cestující hradí částkou 15 korun. Jedná se o službu, kterou město seniorům doplácí nad rámec jejich možností.

“ Vyhlásili jsme anketu v Ostrovském měsíčníku a tímto bych ráda požádala ostrovskou veřejnost, aby se vyjádřila, sdělila nám svoje náměty a případně tedy vhodili občané anketní lístek do schránky u městského úřaduů, vysvětlila Leupold.

Anketní lístek je možné vystřihnout přímo v ostrovském měsíčníku. Reagovat či sdělit svůj názor mohou občané zároveň i prostřednictvím emailových adres nebo telefonicky na vedení města či písemně přímo na podatelnu městského úřadu. Pokud budou ohlasy na novou službu kladné, mohl by senior expres v Ostrově jezdit už na podzim letošního roku.

“ Vzhledem k tomu, že i Karlovarský kraj uvažuje o dotaci na pořízení automobilu na tuto službu tak bychom chtěli i časově zareagovat pokud by vyhlásili tento dotační titul „, dodala Ilona Leupold.

Podle slov místostarostky se pořizovací cena vozu, včetně úprav a dalších nákladů pohybuje kolem částky 500 tisíc korun.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov