Slavnostní otevření multifunkčního hřiště v Hroznětíně

V Hroznětíně se v pondělí sedmého září uskutečnilo slavnostní otevření multifunkčního hřiště. Sloužit bude nejen k pořádání kulturních akcí, ale i pro sportovní vyžití.

Stavební práce na výstavbě nového hřiště začaly v březnu letošního roku. Město Hroznětín na jeho výstavbu získalo peníze z operačního programu ROP Severozápad ve výši zhruba 8 milionů korun. Před samotným začátkem slavnostního odpoledne zabubnovali bubeníci z kapely DRUM BAND pod vedením Františka Zemana ze ZUŠ v Ostrově a také zde vystoupily mažoretky Oskarky. Na řadu pak přišlo přestřižení pásky a proslov starosty Martina Malečka. Tím bylo multifunkční sportoviště oficiálně otevřené.

„My jsme začali s tímto projektem asi v roce 2008, ještě za bývalého starosty pana Rovného, já v tý době jsem byl místostarostou, tak jsme dostali nějakej takovej prvotní nápad, že bysme mohli toto hřiště znovu zrekonstruovat,“ vysvětlil starosta města Hroznětín Martin Maleček.

Realizace projektu se vedení města podařila až v roce 2015. Stavební práce trvaly zhruba půl roku. Uvnitř oploceného areálu se nachází hřiště oválného tvaru s umělým povrchem, dráha pro běh na 100 a 300 metrů, dále pak doskočiště pro skok daleký, vysoký a hod koulí. Veřejné sportoviště bude využívat nejen základní škola v Hroznětíně, ale také TJ Olympie Hroznětín.

„Naši žáci budou nové sportovní vlastně veřejné sportoviště využívat na nejenom na tělesnou výchovu, ale i na veškerou mimo školní činnost. Je to třeba slet čarodějnic, který máme přislíbený, že budeme dělat tady nebo děláme pravidelně například pekelnou bránu,“ uvedla ředitelka ZŠ Hroznětín Mgr. Diana Jubánková.

„Budeme ho využívat hlavně pro tréninky mládeže a pro tréninky ještě dospělých, hlavně fotbalistů a plus ještě tady máme vlastně oddíl tenistů, takže pro fyzickou přípravu,“ prozradil předseda TJ Olympie Hroznětín Jan Eret.

Součástí slavnostního odpoledne bylo i taneční vystoupení Zumby a maratónský běh na 42 km. Běhu se mohl zúčastnit kdokoliv. Jedna dráha byla určena štafetovému běhu a druhá těm, kteří chtěli uběhnout víc koleček najednou. Uběhnutá kola všech běžců se následně sčítala dohromady. Multifunkční hřiště však nebude sloužit pouze ke sportování.

„Počítáme, že by se tady mohly konat dětské dny, různé kulturní koncerty takového menšího rázu, popřípadě masopust a ještě vlastně jiné společenské akce,“ dodal starosta Maleček.

Pro všechny přítomné bylo ve slavnostní den připraveno občerstvení a veselí trvalo až do podvečerních hodin.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín