Školení MP Ostrov

Zdravotnická záchranná služba pořídila externí defibrilátory, díky kterým budou moci policisté a hasiči zachraňovat lidské životy.

Právě policisté a hasiči bývají u dopravních nehod nebo jiných událostí dříve než mohou dorazit záchranáři. Pořízení defibrilátorů financoval Karlovarský kraj částkou 2 miliony korun. Mezi hasiče a policisty z měst a obcí kraje bylo rozděleno 20 přístrojů. Jeden z nich získala i Městská policie Ostrov.

“ V měsíci říjnu jsem slavnostně s ostatními kolegy převzal defibrilační přístroj, ale fyzicky bude přidělen na městskou policii, až ve chvíli kdy všichni strážníci projdou nutným školením „, prozradil velitel MP Ladislav Martínek.

Všechny obdarované jednotky se musely přímo od záchranářů naučit, jak správně první pomoc poskytovat.

 

“ Řekli jsme jim teoreticky, jakým způsobem probíhá resuscitace, bez pomůcek dále s použitím AEDéčka, automatického externího defibrilátoru, a vlastně probíhá to tak, že si řekneme něco teoreticky, prakticky si to všechno vyzkouší „, sdělila školitelka prví pomoci PhDr. Nikola Brizgalová, Dis.

“ Školení se muselo zúčastnit všech 15 strážníků, bylo to komplexní školení z první pomoci a tento přístroj byť je jednoduchý tak určité základní znalosti ten strážník na té ulici musí mít tak aby občanům neublížil, ale pomohl „, řekl Ladislav Martínek.

Podle slov školitelky není obsluha defibrilátoru složitá, přístroj je určen k použití i pro laiky.

“ To znamená, že každý, kdo by šáhnul na AED by ho měl umět použít, nicméně my je učíme, aby si byli jistí tady v tom použití, aby věděli, hned co mají dělat a to je pro nás důležitý „, dodala  Nikola Brizgalová.

Včasné použití defibrilátoru může pacientům s náhlou zástavou oběhu zachránit život bez neurologických postižení způsobených časovou prodlevou.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov