Škola smyku

Školou smyku či zvládáním neočekávaných situací za volantem by podle odborníků měli řidiči procházet alespoň jedenkrát ročně.

Školení řidičů formou školy smyku probíhá pod záštitou Besipu poblíž Sokolova.

„Škola smyku v tomhle provedení je určena hlavně pro strážníky MP Karlovarského kraje, rovněž se sem jezdí školit i zástupci HZS a i zástupci KÚ Karlovarského kraje“ sdělil Lukáš Hutta – krajský koordinátor BESIP.  

Řidiči si tu mohou vyzkoušet, jak se auto chová na kluzké vozovce, vyzkouší si, jak funguje a reaguje ABS a další triky jako například vyhýbací manévr před překážkou.

“ Nejčastější chyby je zejména teda rychlost vozidla a potom třeba prudké brždění anebo prudká akcelerace s vozidlem“ uvedl Václav Ircing – asistent Besipu pro Plzeňský kraj.

Změna podmínek na silnicích v zimním období či za deště by už sama měla vést řidiče k tomu, aby především řádně dodržovali předpisy.

„Změna podmínek přivádí řidiče k tomu, aby zejména v lesních úsecích aneb na namrzlých místech třeba na mostech přizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, aby k těmto situacím, které se učíme tady, nedocházelo“ Václav Ircing – asistent Besipu pro Plzeňský kraj.

Důležité je také se plně věnovat řízení, nepoužívat mobilní telefony, nepožívat alkohol, drogy a dalších návykové látky či při delších cestách autem neopomenout pravidelný odpočinek. To vše má veliký vliv na koncentraci každého řidiče.

„Je důležité vlastně tyto situace nacvičovat a z toho důvodu, aby dokázal v té krizové situaci správně zareagovat a správně zasáhnout“ řekl Václav Ircing – asistent Besipu pro Plzeňský kraj.

„Je to tak, že ideálně každý řidič by si měl tu školu smyku, alespoň 1x ročně, ideálně 2x ročně zopakovat, protože ta praxe je velmi důležitá a musí to skutečně, jak se říká dostat do krve, tyto možnosti určitě existují, řidiči si můžou vyzkoušet školu smyku, jsou k tomu určené polygony v rámci ČR jich je dneska myslím 6 nebo 8 a tam si může každý zaplatit tento kurs“ Lukáš Hutta – krajský koordinátor BESIP.

Jezdíme a zároveň chráníme své zdraví, životy, vozíme své děti, a proto bychom měli být dobrými řidiči.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov