Sklad nábytku na MÚ Ostrov

V půdních prostorech městského úřadu jsou dokončovány práce na skladu nábytku. Vyžádaly si částku přesahující dva miliony korun.

Skladové prostory vzniknou konkrétně v půdních prostorech křídla E. Již před koncem loňského roku zde byla dokončena vzduchotechnika pro zastupitelský sál. Hrubé práce započala zhotovitelská firma na přelomu loňského roku.

„Nazvali jsme to sklad nábytku, ale samozřejmě bude se to víc využívat pro potřeby naší vnitřní správy, tak i pro potřeby stavebního úřadu a jako archiv“, prozradil vedoucí odboru investic Jiří Šuster.

Odkládat se zde budou židle, stoly, skříňky i výstavní panely,  zkrátka vše co je potřeba při pořádaní akcí ve Dvoraně. Přemístěn sem bude i sklad porcelánu a část archivu, včetně projektové dokumentace a další. Realizace skladových prostor, by měla být dokončena v květnu letošního roku. K pohybu dělníků v uvedených prostorech jsou při pracích využívány pochozí lávky, aby nedošlo k narušení stropu.

„Se udělá nová podlaha, tady za námi vidíte, že to bude pomocí ztraceného bednění, vyleje se železobetonová deska a celý prostor se vlastně obední  protipožárním sádrokartonem a samozřejmě zateplí izolací“, vyvětlil Šuster.

Původně se s dokončením prací počítalo už v březnu letošního roku, ale práce bohužel stěžuje mrazivé počasí, ale i doprava materiálu.

„Všechen materiál  se dopravuje buď po schodech, nebo malé množství výtahem a většinou ocelová konstrukce, plechy to všecko vikýřem sem na půdu pomocí jeřábu“, dodal vedoucí odboru investic Jiří Šuster.

Vstupovat se do skladu bude z třetího nadzemního podlaží. Nově vzniklé prostory nabídnou zhruba 200m2 užitné plochy.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov