Sklad nábytku na městském úřadě v Ostrově

V nevyužitých půdních prostorech městského úřadu byl vybudován sklad nábytku. Nově vzniklé prostory nabízejí téměř 200m2 užitné plochy.

K vybudování skladových prostor město přistoupilo jednak z důvodu rozšiřování agend, ale i kvůli uskladnění nábytku využívaného při různých akcích a výstavách. Část půdních prostor zabírá vzduchotechnika sloužící pro zastupitelský sál. Její vybudování započala zhotovitelská firma v roce 2016 a dokončena byla v lednu letošního roku.

“ Kvůli bezpečnosti a požadavkům požárníků jsme museli celou tu jednotku, která je tady nově osazena v půdním prostoru obepláštit protipožárním sádrokartonem, udělat vlastně přisávací otvory a propojit to i z hlavní technickou místností dole v suterénu MÚ „, vysvětlil vedoucí odboru investic Jiří Šuster.

Vybudování vzduchotechniky si vyžádalo částku ve výši téměř 2 milionů korun. Na tuto stavbu plynule navázala stavba skladu nábytku. V nově vznikajících prostorech byla zpočátku pouze tepelná izolace na podlaze. Nyní je zde opraveno staré bednění, prostor je opláštěn protipožárním sádrokartonem a zateplen.

“ Další věci, který se musely udělat v rámci požárního zabezpečení tzn. přivedla se sem voda, jeden hydrant se zhotovil, musely se namontovat protipožární čidla „, dodal Jiří Šuster.

Nová je i podlaha, pokrytá linem. Kvůli jednodušší manipulaci s nábytkem je zde zhotovena i rampa. Na požadavek vnitřní správy je část prostoru, kde se budou skladovat kancelářské potřeby, oddělena klecovými kójemi. Vybudování skladu nábytku přišlo na částku 2 350 tisíc korun.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov