Skiareály v Krušných horách jsou připraveny na zimu

Skiareály v Krušných horách v současné době  finišují s přípravami na nadcházející zimní sezónu.

Největších lyžařské areály v Krušných horách jsou již nyní připraveny na zimní sezónu 2016/2017. Začátek listopadu byl pro střediska teplotně příznivý. Díky tomu mohly začít zasněžovat. Na horách v tuto chvíli leží zhruba 15 cm přírodního sněhu. Podle slov mluvčí střediska na Klínovci Hany Hoffmanové, se spustí vleky v sobotu 19. listopadu. Klínovec po rozsáhlých investicích do modernizace v minulých letech trochu přibrzdil a v letošním roce pouze rozšířil sjezdovku na severní straně.

„Pokračuje dál projekt pro rozšíření sjezdovek, takže na severní straně se rozšířila sjezdovka Přemostěná, udělal se tam mírný odjezd z přemostění. Tím pádem vzniklo napojení na sjezdovku Turistickou, která dneska dosáhla délky kolem 1400 metrů v modré obtížnosti“, uvedl vedoucí provozu ve Skiareálu Klínovec Luděk Kohout. 

Klínovec má v současné době celkem 17 km sjezdovek, které mohou využívat nejen začátečníci, ale i pokročilí lyžaři.

„Máme tady modré sjezdovky, červené i černé. Je tady vlastně i stará Jáchymovská sjezdovka, která se neupravuje a při dostatku přírodního sněhu je použita jako freeridová“, upřesnil Luděk Kohout.

Pro ty nejmenší lyžaře je připravena stejně jako v loňském roce lyžařská školička pro děti, která se nachází jak na jižní, tak na severní straně areálu, v dětském centru. Ceny permanentek zůstanou stejné jako vloni. Parkoviště ve spodní i horní části střediska pojme až 1500 automobilů a pro návštěvníky je zcela zdarma.  I nejmodernější skiareál Plešivec je již nyní připraven na sezónu. Jak prozradil provozovatel Petr Voráček, návštěvníkům nabídne areál menší novinky.

„Rozšířili jsme Fun sloup, to je taková zabavná trať vlastně pro dospělé i pro děti. Udělali jsme vlastně rozšíření jednoho gastra provozu na Modesgrundu, což je spodní stanice prostřední lanovky“, sdělil provozovatel areálu Plešivec Petr Voráček.

V nástupní stanici ve Pstruží je k dispozici i půjčovna lyží, snowboardů a kompletní ski servis. Pro lyžaře jsou připraveny sjezdovky o celkové délce zhruba 12 km. Parkoviště ve Pstruží, ale i na samém vrcholu Plešivce nabízí celkem 1000 parkovacích míst, zcela zdarma.

„Pro letošní rok jsme nepatrně upravili ceny denních skipasů jak pro dospělého tak pro děti“, dodal Voráček.

I v letošním roce bude pro nejmenší připravena lyžařská školička a rozlehlé hrací centrum. Dětským lyžařům budou k dispozici 4 pojízdné pásy a speciální kolotoč. I na Plešivci mohli díky příznivým teplotním podmínkám zasněžovat a podle Voráčka by letošní sezóna, pokud jim počasí bude přát, mohla být spuštěna začátkem prosince.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Karlovarský kraj